House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yağmurlu Bir Günde Göl

5 posters
YazarMesaj
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

En Belirgin Özelliği : Sessiz ve asosyal olmam ama bunlardan kurtuluyor gibiyim :D
Kediniz : Sharlot(Benim yaşlı ve bilge gözüken kahverengi kedim)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 89
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi:

Yağmurlu Bir Günde Göl Empty
MesajKonu: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 10:22 am

Yağmur damlaları ağaçların yapraklarından süzülerek yavaş yavaş yere iniyorlardı.Kafamı hafifçe kaldırdım.Havada gri bulutlar olmasına ramen hava hiç de boğucu veya sıkıcı değildi.Kıyafetim sırılsıklam olmuştu ama bu halimle yağmurun altında saatlerce dolaşabilirdim.Ağaçların arasında fazla belli olmayan bir patika vardı.Demek ki fazla insanın görmediği bir yerdi.Biraz ileride küçük bi göl olduğunu gördüm.Nilüferler göle ayrı bir egzotiklik veriyordu.Gölün içinde de balıklar yüzüyordu.Gölün kenarına oturdum ve balıkları izlemeye başladım.Yağmur yavaş yavaş diniyordu ve ıslak toprak kokusu etrafı sarmaya başlamıştı bile.Gerçekten de çok güzel bir yerdi burası.Acaba ilk kim bulmuştu.Ah,doğru.Burayı ilk kim bulduysa böyle bir havada kesin ama kesin gelirdi.Hemen büyük yapraklı bir bitkinin arkasına geçtim ve beklemeye başladım.
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

En Belirgin Özelliği : İri kahverengi gözlerim.
Kediniz : Eleanor, gri ve kabarık tüy yumağım ^^

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 2:53 pm

Pencereyi açarak yağan yağmura neşeyle baktım. Yağmurlu havaları çok severim. Koşarak kendime bir yağmurluk kaptım. Üzerime geçirdiğim gibi dışarı koştum.
Gökyüzüne baktım. Yağmur damlaları saçlarıma düşüyor ve hafif bir şekilde ıslatıyorlardı. Temiz havayı ve ıslak toprak kokusunu içime çektim.
Aklımda bir yer vardı. Koruluk. Oradaki küçük gölün başına gidebilirdim. Gülümsedim ve yavaş adımlarla yürüyerek yağmurun saçlarımı ıslatmasına izin verdim.
İşte gelmiştim. Göle damlayan yağmur damlalarının olduğu yerde su titriyor ve hoşuma giden şekiller oluşuyordu.
Göle eğildim ve içindeki minik balıklara baktım.
"Rose?"
"Ah! Tanrıçam! Ace?"
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

En Belirgin Özelliği : Sessiz ve asosyal olmam ama bunlardan kurtuluyor gibiyim :D

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 3:17 pm

-Rose?
Aslında pekte şaşırmamıştım.Yağmuru ikimizde seviyorduk ama benim farkın sırılsıklam olmamadı.Büyük yapraklı bitkiyi şemsiye olarak kullanmayı denediysem de olmamıştı.Ve sonuçta ordaydık işte.ben ve aşkım Rose:
-Ah tanrıçam!Ace?
-Seni gördüğüme sevindim.Hey,Yağmurluk çok yakışmış.
yanına gittim.Yanağını okşayıp öptüm.Utanmış gibiydi.Sarılmakta isterdim ama gerçekten çok ıslaktım.Hemen gölün kenarına oturduk.Ben Rose'a döndüm ve:
-Demek burayı bulan kişi sendin.
-Evet,burası bana çok iyi geliyor.Niye sordun ki?
-Merak ettim.Burasını zor buldum.Küçük patikadan ancak bir kişi geçmiş olabilir diye düşündüm.Aslında şaşırmamam gerekirdi.Aklıma hiç özel yeteneğimi kullanmak gelmemişti.
Bir an içime üşüme geldi.Galiba yavaştan üşütüyordum.Bir iki kere hapşurdum.Rose merakla bana bakıyordu:
-Ne oluyor Ace?
-Galiba üşütüyorum.
Hemen elimi gölün içine soktum.Tanrıçam,ne kadar da sıcaktı.Bir termal kaynağın çıkışı olmalıydı.Üstümde sadece boxerim kalana kadar soyundum.Rose afallamış gibi bana bakıyordu.Hemen göle atladım:
-Rose gelsene su çok sıcak.Termal bir kaynaktan geliyor olmalı.
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 3:34 pm

"Seni gördüğüme sevindim.Hey,Yağmurluk çok yakışmış."
Onu gördüğüme her zamanki gibi mutlu olmuştum. Yanıma geldi ve beni öptü. Her zamanki gibi de utanmıştım.
"Demek burayı bulan kişi sendin."
"Evet,burası bana çok iyi geliyor. Niye sordun ki?"
"Merak ettim.Burasını zor buldum.Küçük patikadan ancak bir kişi geçmiş olabilir diye düşündüm.Aslında şaşırmamam gerekirdi.Aklıma hiç özel yeteneğimi kullanmak gelmemişti."
Birden Ace hapşırdı.
"Ne oluyor Ace?"
"Galiba üşütüyorum."
Elini gölün içine soktu.Birden üstünde sadece boxerı kalana kadar soyundu. Ona soran bakışlarla baktım. Göle atladı.
"Rose gelsene su çok sıcak. Termal bir kaynaktan geliyor olmalı."
Sıcak su çok iyi bir fikir gibi görünüyordu. Ama ben soyunamazdım. Bu yüzden üstümdeki yağmurluğu çıkarıp giysilerimle atlamakla yetindim.
Ah, gerçekten çok sıcaktı. Hele yağmur yağarken, ayrı bir güzeldi. Ace'in boynuna sarıldım. Oda bana sarıldı ve bir süre birbirimize baktık. Sonra gözlerim etrafımızda gezindi. Gerçekten çok romantik bir ortamdı.
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 3:51 pm

Tamamiyle soyunmasını beklemiyordum.Zaten o da kıyafetleriyle birlikte atladı.Hemn yanıma geldi ve kollarıyla beni sardı.Onu çok seviyordum.Ortamda çok romantikti.Birbirimize öylece bakıyorduk:
-Seni çok seviryorum Rose.Hemde çok.
-Şışt.Bu anın büyüsünü bozma.
Tanrıçam çok güzeldi.Hemen çenemi kapadım.Hala birbirimiize bakıyorduk.Sonunda dayanamayıp onu öptüm:
-Umarım ağnın büyüsünü bozmamışımdır.
Bu sefer o beni kendine çekti ve öptü:
-Hayır.Sanmam.
Biz birlikte yüzmeye başladık.Ben bir kere dibe daldım ama çok ama çok derindi ve vazgeçip yukarı çıktım.Herşeye o kadar dalmıştım ki hapşırıklarımın kesildiğini fark ettim.Hemen Rose'un yanına gittim.Kenarda oturmuş ve beni izliyordu:
-Noldu?Neden çıktın?
-Yanlız yüzmek istemiyorum.
Birbirimizle cilveleşiyorduk.Ben onu yine suya çektim ve birlikte ormanın manzarasını izlemeye başladık.Tam o sırada geldiğimiz yerden sesle geldi:
-Aşk kumrularına bak.
Amanda Sylise
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Amanda Sylise

En Belirgin Özelliği : Sarı saçlarım , mavi gözlerim , hırçınlığım , kendime olan güvenim , moda anlayışım , sesim , popülerliğim ...
Kediniz : Möğlin^^ Bentüğ yumağı , akıllı oğlum. Seni çok seviyorum.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 5:47 pm

Artık bunalmıştım. Tsi Sgili'yle uğraşmak ağır geliyordu. Daha doğrusu uğraşmakta denemez. Garip bir duyguydu aslında. sürekli parçaları birleştirmekle meşkuldüm. Derslerime bile veremiyordum kendimi. kimdi bu Tsi Sgili?
Biraz rahatlamak için koruluğun içinde olan göle doğru yürümeye başladım. Patikadan yavaşça geçtikten sonra gölün olduğu bölüme gelmiştim. Ancak bir ses duydum kim olduğunu anlamak için biraz daha yaklaşacaktım ki ''Aşk kumrularına bak.'' dedi o ses.
O an anladım. Orada Ace vardı. Ama yanındaki kimdi çok merak ediyordum. Biraz daha yaklaştım dalların arkasından onları izliyordum. Birden şok oldum. Rose ve Ace çok samimiydiler. '' Ace bey demekki çapkın çıktı.'' dedim kendi kendime. Onları rahatsız etmeden girmek için arkama döndüm ama o anda Ace beni farketti...
Emily Flora
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Emily Flora

En Belirgin Özelliği : kahve rengi saçlarım,Kalça sallama makinası ve herkezi hem korkutan hemde sevdiren bir yeteneğim var :D :D
Kediniz : :Candy: benim küçk tüy yumağım herkezle iyi anlaşır. beyaz ve sarı karışımı tüyleri var :):)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 94

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 9:59 pm

Büyük bir sıkıntıyla bahçede Rose'u arıyordum. Bugün başıma neler geldiğini anlatmalıydım.Tek çözüm yolunu o bulabilirdi. Hızlandığımı fark etmiştim ama yavaşlamamalıydım. Rose'un nerede olduğu aklıma bir anda gelmişti.Tabiki de gölde olmalıydı. Patikadan aşağı koşturur gibi inmeye başlamıştım. Büyük bir meşe ağacının oraya gelince duraksayıp derin derin nefesler almaya başlamıştım. Birden kulağıma gölden sesler gelmeye başlamışdı. Çırpınma hatta çığlığa benzeyen seslerdi.Bir çaylağın boğulduğunu sanarak ayaklarımı hızlandırdım ama göle gelmeden uzaktan tekrar baktığımda Rose ile Ace görmüştüm...
İç geçirerek onları izlemeye koyuldum.Büyük ağacın ortasında kimsein beni görmediğine emindim. Etrafıma bakındım sadece ben ve göldeki sevgililer vardı. Biraz kendim duyabilecek bir sesle ''Aşk kumrularına bak.'' dedim... Gözlerim dolmuştu...Rose'un mutlu olması benim de mutlu olmamdı.
Biraz uzaktaki ağaca takıldı gözüm orada bir gölge olduğuna emindim...İyice gözlerimi açtığımda Amanda'nın da orada olduğunu fark ettim.Tam elimi kaldırmış seslenecekken, Ace'in Amandayı fark ettiğini gördüm. Amandaya doğru yürüyordu... Sonra yüksek bir ses duydum. Bu Ace'in sesiydi.Sanki sinirlenmiş gibi bir hali vardı...
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 10:21 pm

Karşımda Amanda'yı görmek beni çok şaşırtmıştı.Bağırarak:
-Hey Amanda.Orada mı duracaksın yoksa buraya gelmeyi istiyor musun?
Yavaşça bize doğru geldiğini gördüm.O sırada Rose’a baktım.rahatsız olmuş gibiydi.Kulağına yavaşça:
-Hey,neden çekiniyorsun?
-Arkadaşım…
-Amanda arkadaşın mı?
-E…Evet.
-Eğer çekineceksen kıyıya gidebiliriz.
Hafifçe kafasını salladı ve kollarımdan ayrılıp kıyıya kurulanmak için gitti.Bende arkasından gittim.Kıyıya varınca hemen Amanda’nın yanına gittim.Amanda:
-Sen asosyaldin değil mi?
-Galiba.
Hafifçe güldüm.Arkamı döndüm ve Rose’un titrediğini gördüm.Hemen gidip yünlü oduncu gömleğimi üstüne sardım.Ardından yarı kurumuş pantolonumu üstüme geçirdim.Amada Rose’un yanına gitmiş ve birşeyler konuşuyordu.Onlara yaklaşırken yandan hışırtılar geldi.Hemen kılıcımı kınından çektim ve otları hafifçe araladım.Orada bir Emily’, gördüm:
-Sende mi bizi dikizliyordun.
Galiba çok sert söylemiştim.Gerçekten de mahçup olmuştu.Hemen kahkaha attım:
-Korkma.Ben alıştım.
Hemen yüzüne renk geldi ve Rose’un yanına gitti…
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 10:37 pm

Straplezimin ve mini eteğimin üstüme yapışması canımı sıkmıştı. Ama bu anı bozamazdım.
"Aşk kumrularına bak."
İrkildim. Birileri vardı. Etrafıma bakındım ve Amanda'yı gördüm. Ama bunu söyleyen o değildi.
"Hey Amanda. Orada mı duracaksın yoksa buraya gelmeyi istiyor musun?" diye bağırdı Ace. Açıkçası biraz utanmıştım. Ace ve ben bu haldeyken... Acaba ne düşünmüştü?
"Hey,neden çekiniyorsun?"
"Arkadaşım…"
"Amanda arkadaşın mı?"
"E…Evet."
"Eğer çekineceksen kıyıya gidebiliriz."
Yavaşça başımı salladım ve hiç istemesem de kollarının arasından sıyrıldım. Kıyıya gittiğimde Ace Amanda'nın yanına gitti ve duyamadığım birşeyler söyledi.
Rüzgar esmeye başladı ve titredim. Donuyordum. Ace bunu görmüş olmalıydı ki bana kıyafetlerini verdi. Hemen giydim ama pişman oldum. O donacaktı şimdi de.
Hışırtılar geldi ve Ace ne olduğuna bakmaya gitti.
"Sende mi bizi dikizliyordun?"
Çok sert söylemişti. Ürperdim.
"Korkma. Ben alıştım," dedi sonra yumuşacık bir sesle.
Emily gülümseyerek otların arasından fırladı ve yanıma geldi.
"Vay canına, ikiniz... orada... öyle romantikti ki..."
Gülümsedim. Doğruydu. Ace'in bana sevgiyle bakan gözleri aklıma geldi.
"Biliyorum. Harikaydı..."
Amanda da yanımıza geldi ve hep beraber sohbete daldık. Ama ben başka birşey yapmak istiyordum.
"Ee, göle girmek isteyen?"
Amanda Sylise
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Amanda Sylise

En Belirgin Özelliği : Sarı saçlarım , mavi gözlerim , hırçınlığım , kendime olan güvenim , moda anlayışım , sesim , popülerliğim ...
Kediniz : Möğlin^^ Bentüğ yumağı , akıllı oğlum. Seni çok seviyorum.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 11:20 pm

''Hey Amanda.Orada mı duracaksın yoksa buraya gelmeyi istiyor musun?'' dedi Ace. Birden ne olduğumu şaşırdım. Beni görmemeleri için sessizce dalların arakasına saklanmıştım ve o anı bozmamak için oradan gitmeyi planlıyordum. Rose biraz utanmış gibiydi.
Ace yanıma gelince ''Sen asosyaldin değil mi?'' diye sordum.Gülümsüyordum ama Ace'yi sevmiştim okula bu kadar çabuk ayak uydurması beni sevindirmişti. O bunları hak ediyordu. Geçmişte yaşadıklarını belki bu sayede unutabilirdi.
''Galiba.'' dedi gülümseyerek. Orada Emily'i gördüm. Ben tesadüfen gelmiştim ama anlaşılan birileri gerçekten izlemek için buradaydı.
"Sende mi bizi dikizliyordun?"
Sert sesle söylemişti. Ancak sonradan şaka yaptığını anladım sesi yumuşadı.
"Korkma. Ben alıştım," dedi sonra yumuşacık bir sesle.

"Ee, göle girmek isteyen?"diye sordu Rose. Aslında mayom yanımda olsa güzel bir fikir olabilirdi ama bu halde asla bu suya girmezdim.
'' Imm ben yeterince rahatsız ettim sizi. Zaten bu giysilerle suya girmek adetim değil. Ben yatakhaneye dönsem iyi olacak sanırım.'' dedim. Onları daha fazla utandırmak istemiyordum. Ve onların bu romantik dakikalrını böldüğüm için üzülmüştüm.Emily'i bilmiyorum ama ben onları yanlız bırakmak için ordan ayrılıyordum.Sonra Ace konuştu...
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 12:13 pm

Amanda'nın yüzünde özür dileyen bir ifade vardı.Onun ve Emily'nin burda olması beni rahatsız etmiyordu.Onlar Rose'un arkadaşlarıydı.Tabii yakın zamanda benim de olmuşlardı.Amanda'ya:
-Çekinmene gerek yok.Hem biraz yüzmek seni rahatlatacaktır.Şu sig Tgli ile çok uğraşıyorsun.
-Tsi Sgili.Ah olabilir ama ben...benim mayom yok.
-Ah.En iyi bulabildiğin bahane bu mu?
-Neden bu kadar ısrarcısın.
-Sen son zamanlarda çok yoruluyorsun.Hem ricaları reddetmek ayıptır.
Onu oradan yollamayacağımı biliyordu.Usanmış şekilde Rose'un yanına gitti ve kulağına birşeyler söyledi.Bu kadar ısrar etmek garipti ama gerçekten çok bitkin gözüküyordu.Kuzgun saldırısından daha da çökmüştü.Emily göle girecek gibiydi.Ah bütün sene ben ve Rose'undu.Bir gün arkadaşlarıyla vakit geçirdi diye ondan ayrılmazdım.Onlar rahatsız olmasın diye bir ağacın keanrına oturdum ve nemlenmiş şiir defterimi çıkarıp yazı yazmaya başladım.
Emily Flora
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Emily Flora

En Belirgin Özelliği : kahve rengi saçlarım,Kalça sallama makinası ve herkezi hem korkutan hemde sevdiren bir yeteneğim var :D :D
Kediniz : :Candy: benim küçk tüy yumağım herkezle iyi anlaşır. beyaz ve sarı karışımı tüyleri var :):)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 94

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 3:17 pm

Amandayla Ace konuşuyorlardı. Ne konuştuklarını tam anlıyamıyordum ama Ace onu birşey için ikna etmeye çalışıyordu...Rose'un göle girme fikrini beyenmiştim.Hem o sıcak su benim biraz daha rahatlamama iyi gelecekti.Üzerimde ki yağmurluğu çıkarıp Rose'un yanına gittim. Su okadar güzeldi ki.Her an içinde düşlere dalabilirdim. Rose'un sesiyle ilkilmiştim...
-Tatlım, bizimi gözetliyordun...Ah tanrıçam yanlış anlaşılmıştım.Gölün içinde Rose'a acı acı bakmıştım.
-Yanlış anlaşıldım, ben sana bugün başımdan geçen olayı anlatacaktım. Seni arıyordum.Göl'ü sevdiğini biliyordum bende direk buraya geldim.Ace'la sizi görünce direk gidecektim ama Ace'e yakalandım... Şimdi açıklamıştım ama ya hala beni yanlış anlarsa...Rose'a bakarken bir yandada sıcak suyla oynuyordum.Bir ara Rose'a fırlattım suyu ne olduğunu anlamadan oda bana fırlatmıştı...Ama şimdi Rose'dan bir cevap bekliyordum...

Rose;
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 6:29 pm

Ace'in Amanda'yı ikna etme çabasını az da olsa duyuyordum.
"Ah. En iyi bulabildiğin bahane bu mu?"
"Neden bu kadar ısrarcısın?"
"Sen son zamanlarda çok yoruluyorsun. Hem ricaları reddetmek ayıptır."
Amanda yanıma geldi ve kulağıma fısıldamaya başladı.
"Rose, şu anda sadece dinlenmek istiyorum. Şimdilik giremeyeceğim. Lütfen Ace'i ikna eder misin?"
Omuz silkerek Ace'e kaç göz işaretleri ile "Kızı zorlama," demeye çalıştım. "Tamam" anlamında başını sallayınca dikkatimi Emily'e yönelttim. Su onu o kadar çok rahatlatmıştı ki sesimi duyunca irkildi.
"Tatlım, bizimi gözetliyordun?" diye sordum. Ama en iyi arkadaşım böyle birşey yapmazdı. Yine de sormuştum işte.
"Yanlış anlaşıldım, ben sana bugün başımdan geçen olayı anlatacaktım. Seni arıyordum. Göl'ü sevdiğini biliyordum bende direk buraya geldim.Ace'la sizi görünce direk gidecektim ama Ace'e yakalandım..."
Biliyordum. Emily asla böyle birşey yapmazdı.
Ama ne olmuştu?
"Başından geçen olay?" diye sordum.
Loquisha Meredith O'Dowd
Yüksek Modaretör/ 4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Yüksek Modaretör/ 4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Loquisha Meredith O'Dowd

En Belirgin Özelliği : Donuk mavi gözlerim... Ruh halime göre değiştiğine düşünüyorum, en azından öyle olduğu söyleniyor..
Kediniz : Alexis adın da Coupari cinsi beyazlı ve qrili bir kedim var..

Rpg Gücü

MesajKonu: Geri: Yağmurlu Bir Günde Göl   Yağmurlu Bir Günde Göl I_icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 12:34 pm

Bir ayı geçtiği için konu kilit. !

Yağmurlu Bir Günde Göl
1 sayfadaki 1 sayfası