House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh

+2
Amanda Sylise
Aurnia Lilith Connolly
6 posters
YazarMesaj
Aurnia Lilith Connolly
Admin / 5. Sınıf Çaylak / Karanlık Kızlar/Erkekler Lideri
Admin / 5. Sınıf Çaylak / Karanlık Kızlar/Erkekler Lideri
Aurnia Lilith Connolly

En Belirgin Özelliği : Erken dönüşmüş olmam. Daha 5. sınıf bir çaylağım ama her yerim döğme dolu.
Kediniz : Iris. Siyah ve mali gözlü harika bir yaratık.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh Empty
MesajKonu: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 4:08 pm

BİN KIZ,BİR TÖRE,BİN RUH

Bir genç kız buldular bu sabah.Ölmüş.Odasında.Boynunda bir ip.Altında bir sandalye.Beride bir not.Yanında kefen misali bir gelinlik.Gelenlerin çoğu bilmiyor nedenini.Bilenler ise susuyor.O susanlar sadece izliyor.

Ben biliyorum nedenini.Cesedin başındayım.Cesedimin.Törenin ipiyle susmuş bedenimin.Bir feryat kopuyor anamın ağzından.Koluna girmişler.Babam susmuş.Her zamanki gibi bir betondan farksız.Suratı en küçük duygu ifadesinden yoksun.Berisinde ağabeyim.O üzgün.Gözleri dolu dolu ama bizim oralarda erkek ağlamaz.Ama içinden süzülüyor onun göz yaşları. "Neden" diyor genç Alim."Neden yaptın abla.Ben vermezdim ki seni o ihtiyara.Neden bıraktın abla. "
Ağalar geliyor.Babam sanki hiç kızı ölmemiş gibi yapışıyor eline sakallının.Arkada O ihtiyar.Genç ceylanını kaçırmış yaşlı aç kurt gibi bakıyor.Hiç ölmemişim sanki.Onlar hala gelenek peşinde.Bedensizim ama ruhuma sinmiş o nefreti hala duyuyorum.Sayıyorum içimden ne geçiyorsa içimden.

Derken ihtiyar açıyor ağzını "Bey berdel bozulmuştur.Ölü sende kala,diri bana." Ölü bendim.Diri anamın üstüne gelecek kuma.Buralarda böyledir işler.Zavallı anam iki oğlan verse de yaranamadı.Babam genç avrat istermiş.Sıra sıra erkek bebeler.Anam böyle demişti.O da çok çekti.Dayak yedi.Bin çeşit küfür yedi.Yine yavruların var diye açmazdı ağzını.Yanımızda belli etmezdi üzüntüsünü.Kalaklara tezekleri yerleştirirken ağlardı.Kıyıda,köşede.Ah anam acıda bıraktım seni affet.Sütün helal et.Ama bu gözü dönmüşler kıyacaktı bana.Diri diri gömeceklerdi.O ihtiyara varılır mıydı hiç?

Babam berdel bozulunca deliye döndü.Dirime küfrederken,ölüme de sözdü.Ağabeyim Murat sakinleştirdi onu.Çok kıymetli Haşim Ağa.Babam.Genç kuma gelmeyince,genç fidanına sövdü yine.Anamı diğer kadınlar sakinleştirmeye çalışsa da boş. [/size] "Yavrum da yavrum" diyor.Alim in sesi yine yükseliyor. "Sen yaptın baba.Sen kıydın ablama.Ablam diri mezara girmektense,canına kıydı da gitti." Ağabeyim sakinleştirmeye çalışsa da susmuyor; "Ya sen ağabey,olmaz diyemedin mi? Babama söz geçiremedin mi?Genç bir kız gelip babama avratlık edip anamın yerine geçmesi için öldü ablam.Anamı nasıl geçtin ağabey? Etme,tutma diyemedin mi? Yapamadın mı ağabey?"

Evet ağabey.Diyemedi mi?Genç fidanına nasıl kıydın.Hani koruyup kollayacaktın beni? Hani canımı yakmaya çalışanın yada yakanın canını bin kat yakacaktın? İşte ağabey canımı yaktılar.Yak sende onların canını.Madem töreniz var.Uy kurallara.Bacının canını yaktılar ağabey.Ama dur.Sana laf diyemem.Sen suçsuzsun.Babam dinler mi hiç seni? Seni saymaz ki.

Bazıları "kader" der benimkine.Ama bilmezler daha kimler var benim gibi.Kimi On koyuna,kimi 6 sığıra denk düşürülüp verildi.Kiminin başına bir malmış gibi para biçildi.Kimi ben gibi berdel oldu.Kimi sevdiğine giderken vuruldu.Kimileri yakalandı kardeşi,kendi kanı,vurdu.

Benim yaşadığım "kader" değildi.Benim gibi olanlarındı."Bizim kaderimizdi."Ben,benden öncekiler ve belki sonra gelecekler.Sonra geleceklere dua ederim ki;Allah onlara yardım etsin.
Umarım ki onlar;
Kardelen misali üstündeki yükleri delip geçerler.Yada bu dertten berivanlar gibi uzak dururlar.

Aileleri tarafından hayatları söndürülen ve Töreye kurban verdiğimiz yaştaşlarımız ve ablalarımız için…

Zoey Redbird
http://houseofnight-turkey.yetkinforum.com
Amanda Sylise
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Amanda Sylise

En Belirgin Özelliği : Sarı saçlarım , mavi gözlerim , hırçınlığım , kendime olan güvenim , moda anlayışım , sesim , popülerliğim ...
Kediniz : Möğlin^^ Bentüğ yumağı , akıllı oğlum. Seni çok seviyorum.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100

MesajKonu: Geri: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 5:11 pm

Sad Sad Sad

Böyle caniler hala var.
Ve hala bıkmış değiller.
İnsan demeye ağzım el vermiyo.
Lanet olsun ya .
Hepsi gebersinki kalkınabilelim.!
Johanna Rachelle Morgan
4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Johanna Rachelle Morgan

En Belirgin Özelliği : Maceracı olması, kararlılığı ve özel gücünden de belli olduğu gibi yazmayı çok sevmesi..
Kediniz : Tera.. Benim beyaz, yumuşacık tüylü, şımarık kedim (:

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96

MesajKonu: Geri: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 5:20 pm

Off çok kötü yaa Sad
Halen var böyle olanlar. Çok yazık..
Şu töreden de töreyi kabul edenleri de hiç sevmiyorum.
Biraz bilinçlenseler aslında böyle olmucak..
Loquisha Meredith O'Dowd
Yüksek Modaretör/ 4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Loquisha Meredith O'Dowd

En Belirgin Özelliği : Donuk mavi gözlerim... Ruh halime göre değiştiğine düşünüyorum, en azından öyle olduğu söyleniyor..
Kediniz : Alexis adın da Coupari cinsi beyazlı ve qrili bir kedim var..

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 89

MesajKonu: Geri: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 5:31 pm

Süper yazmışsın Zoey'm tüylerim dken dken oldu.. Lanet olsun hala bu zihniyette olan kşilere.. Nasıl kıyıyolar yaa kızlarına?? O ihtyar adamlar ne zevk alıolar o küçück kızlardn?? Anneler babaları nasıl dayanıolar kızlarn qöz yaşlarına, feryatlarına?? O çaresizliqi, insanların cahlliqini ve o cahl insanlardan yararlanan pislkleri öyle qzel anlatmışsın ki...

Herqün haberler de izlioruz bu tip haberleri ama napıoruz?? Sadece kulakalrımızı tıkıoruzz hepimiz, aynı diqerleri qbi.. Başımzdaki devlet bşey yapmzken biz ne yapabliriz?? Devlet bir kanun koyamaz mı töreyle ilqili, berdelle ilqli?.. Ama sıra qeLmezz.. Ülkeyi satmaktan ve hortumlamaktan yararlı bişey yapmaya sıra qelmez..
Hernyse( pek hernyse dencek bir konu deql ama) ben coştum qene.. Very Happy Ellerne saqlık Zoey'm Smile
Erin Bates
Erin Bates

En Belirgin Özelliği : Tatlılığım ve gülümsemem ^^
Kediniz : Beelzebub~ İkizimle kedimiz *]

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96

MesajKonu: Geri: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 9:39 pm

Bende çok sinir oluyorum . Çok güzel yazmıssın . Çok saçma bisey bu ya . Delirtiyo beni su aptal akılsızlık .!
Melinda Rose Gloom
6. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
6. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Melinda Rose Gloom

En Belirgin Özelliği : Sürekli değişen ruh halim...
Kediniz : Alice... Bu kedi ne kendini beyenmiş böyle xD off...

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 95

MesajKonu: Geri: Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh   Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh I_icon_minitimePtsi Mart 01, 2010 5:18 pm

Alın işte hepsi gerçek bunların Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh Icon_mad
Bizim ölümlerimiz ,geri kafalı örümcek beyinlerinden kurtulamayan ailelerimiz böyle öldürüyor hepimzi ..

Biz diyorm çünkü biziz hepsiyle beraberiz biz
O kurtulmayı seçmiş , ölünce kurtuldu ki ona bu kurtuluşa mecbur eden ailesine lanet olsun !!
Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh Icon_sad Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh Icon_sad Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh Icon_sad
http://darkhouse.turkforumpro.com/index.htm

Bin Kız-Bir Töre-Bin Ruh
1 sayfadaki 1 sayfası