House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Şiir Dersi

4 posters
YazarMesaj
Misafir1
Banned
Misafir1

En Belirgin Özelliği : -
Kediniz : --

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +100

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeSalı Mart 23, 2010 6:01 pm

Loren usulca akademinin merdivenlerinden çıkmaya başladı.Neferet'in yanından henüz ayrılmıştı ve tüm zihni onun sesi,yüzü ve bakışlarıyla kaplanmıştı.Hiçbir şey düşünemiyordu.Yanından geçen bir kaç çaylak saygıyla Loren'ı selamlıyordu fakat Loren hiçbirinin selamına karşılık vermiyordu.Vermiyordu çünkü nefes aldığın dahi farkında değildi.Söylediklerini düşünüyordu.Ona neden böyle bir istekle-ya da emirle- geldiğini düşünüyordu.Kafasındaki bu soru işareti aklını bulandırıyordu.Birazdan derse gircekti.Aklını dersine ve yeni çaylaklara yoğunlaştırmalıydı.Merdivenleri çıkınca bir süre bekledi.Zihnini biraz toparladıktan sonra şiir dersliğine doğru yöneldi.

Şiir dersliğinin geniş ve oymalı kapısını yavaşça araladı.Sınıfın ortamı tam umduğu gibiydi.Gotik esintileriyle süslü masalar ve oldukça yüksek,süslemeli bir tavan... Kahverengi,kırmızı tonlarının hakim olduğu oldukça geniş ve gösterişli bir sınıf verilmişti Loren'a.Kapıdan yavaşça içeri girdi.Öğrencilere sıcak ve resmi bir bakış attı.Pek fazla öğrenci olmadığından onlar da Loren'ın bakışlarını farkedip hızla yerlerine geçtiler.Eliyle hafif uzun ve kumral saçlarını arkaya attı ve büyük masaya doğru hızla yürüdü.Elindeki birkaç defter ve kitabı masaya bıraktı ve sınıfın ortasında durup öğrencilerini incelemeye başladı.Bakışları tamamen Loren'a yoğunlaşmıştı.Ardından etkileyici bir tonla öğrencileriyle ilk konuşmasına başladı.

-Merhaba çaylaklar.Bildiğiniz gibi adım Loren Blake.Dersimi seçtiğiniz için ilk olarak teşekkürler.Şiir dersimizi bi aksilik çıkmazsa beraber görücez.Dersimden zevk alıcağınızı ümit ediyorum.Umarım benim kadar şiire tutkunsunuzdur.Derse girmeden önce kısaca kendinizi tanıtın.

dedikten sonra ön sırada oturan bir kıza bakışlarını yöneltti.Kıza buz mavisi bakışlarını kilitleyerek

-Sizden başlayalım küçük bayan.İsminizi bana ve sınıfa bahşeder misiniz?Sonra kısaca dersime neden kaydolduğunuzu belirtiniz

dedi dudaklarını hafifçe kıvırarak.Bakışlarının üstünde olmasına memnun bi şekilde gülümsedi.Öğrencilere doğru bir kaç adım daha attı ve kaldırdığı kızın vereceği cevabı beklemeye başladı.Tanışma faslını bir an önce geçmek istiyordu.

RP OUT:doğru başlığa konu açtım umarım Very Happy

En son Profesör Loren Blake tarafından Perş. Mart 25, 2010 5:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erin Bates
Yüksek Modaretör/ 4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Yüksek Modaretör/ 4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Erin Bates

En Belirgin Özelliği : Tatlılığım ve gülümsemem ^^
Kediniz : Beelzebub~ İkizimle kedimiz *]

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeSalı Mart 23, 2010 7:19 pm

Erin yine derse erken girmek için hazırlanmıştı . Seçmeli ders olarak Şiir dersini seçmişti . Profesor gerçekten çok yakışıklıydı . Erin onun için ölüp bitiyordu.Saçlarını son kez taradı.Makyajını ve kıyafetini gözden geçirdi .
Hazırdı .
Sınıfa girdiğinde hiç kimse yoktu . Erin hemen en ön sıraya yerleşti.Ona çok uzun gelen bi süre boyunca sınıfın dolmasını bekledi.
Sonunda beklediği an gelmişti . Dersliğin kapısı yavaşça aralandı.Profesor Loren Blake içeri girdi ve tüm öğrencilere sıcak , resmi bir bakış attı.Zaten pek öğrenci yoktu.Loren Blake saçlarını arkaya atıp , öğrencileri incelemeye başladı.Erin yanıp tutuşuyordu.
Loren konuşmaya başladı.

-Merhaba çaylaklar.Bildiğiniz gibi adım Loren Blake.Dersimi seçtiğiniz için ilk olarak teşekkürler.Şiir dersimizi bi aksilik çıkmazsa beraber görücez.Dersimden zevk alıcağınızı ümit ediyorum.Umarım benim kadar şiire tutkunsunuzdur.Derse girmeden önce kısaca kendinizi tanıtın.
dedi ve Erin'e baktı.
-Sizden başlayalım küçük bayan.İsminizi bana ve sınıfa bahşeder misiniz?Sonra kısaca dersime neden kaydolduğunuzu belirtiniz.
Erin'in kafası karışmıştı . Loren ona doğrudan bakınca ne diyeceğini unutmuştu . Kekeleyerek
" B-be-benim adım Erin Bates.4.Sınıfım.Dersinizi çok seviyorum.Duyguları anlatmanın en iyi yolu olarak şiiri görüyorum. Bilirsiniz bazen düşüncelerinizi kaleme döktüğünüzde , söylediklerinizden çok daha değerli olur.Şiirde oldukça iyi sayılırım.Umarım güzel bir yıl olur . "
Erin bunları söylerken " Dersinizi alma sebeplerimden biride fazlasıyla yakışıklı olmanız olabilir mi ? " diye düşünüyordu.
Loren Blake , gülümsedi ve konuşmaya başladı.Erin kesinlikle emindi.Bu adam bu dünyada gördüğü en yakışıklı ve en karizmatik erkekti .

Edit ; Bu başlığı 3.kata taşıdım . Uğurlar olsun !
Mod : Erin Bates
Misafir1
Banned
Misafir1

Rpg Gücü

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeCuma Mart 26, 2010 10:36 pm

Loren sınıfın ortasında bekliyordu.Kaldırdığı çaylağın sözlerini bitirmesini bekledi.
"Dersinizi çok seviyorum.Duyguları anlatmanın en iyi
yolu olarak şiiri görüyorum".

Bu sözleri duyacağını adım gibi biliyordu.Kızın tutukluğuna belli belirsiz gülümsedi.Öğrencilerin çoğu -özellikle kızlar- karşısında kekeler ya da bişey söylemeden kalırlardı.Kaldırdığı öğrencinin kolunu sıvazlayarak kızın ufak yüzünü inceledi ve gözlerinin içine bakarak çekici bir gülümseme belirdi yüzünde.Kızın daha fazla heycanlanmasına engel olmak için cevap verdi kıza:

"Teşekkürler Bayan Bates.Tanıştığıma memnun oldum.Dersime ilgi duyman oldukça hoşuma gitti.Ayakta beklemene gerek yok.Oturabilirsin"

dedi elini kızın beyaz omzuna hafifçe bastırarak.Sonra diğer öğrencilere -sayıları çok fazla olmasa da- göz gezdirdi.Tüm öğrenciler tek tek kendilerini kısaca tanıttı.Tanışma faslının ardından derse giriş yapmaya hazırlandı.Sınıfın ortasından masanın olduğu yöne ilerledi.Bakmasına gerek olmasa da,masanın üzerindeki birkaç kağıda göz attı.Tahtaya doğru ilerledi.Sınıfa uzaktan tekrar bi göz attı.Saçını elleriyle biraz düzeltti ve konuşmaya başladı.

"Kendinizi tanıtırken dersimle ilgili fikirlerinizden de anladığım kadarıyla şiirin duyguları aktarmanın en iyi yollarından olduğu konusunda hemfikiriz.Şiir,dilin anlam, ses ve ritim öğelerini belli düzen içinde kullanarak; bir olayı, ya da bir duygusal ve
düşünsel deneyimi yoğunlaşmış ve sıradanlıktan uzaklaşmış bir biçimde
ifade etme sanatı
olarak tanımlanabilir.(sağolsun viki Very Happy ) Şiir sessizdir.Kendini sese ihtiyaç duymadan anlatabilir.Mısralara dökülmüş cümlelerle...Bİr kelt özlü sözü SESSİZLİĞİN OLDUĞU YERDE GÜÇ VARDIR der.Çok beğendiğim bir sözdür.Ve cidden de şiir çok güçlüdür.Yoğun duyguları hiçbirşeye ihtiyaç duymadan hissettirir,kabul ettirir okuyanlara.Düşündürür ve etkiler okuyucularını.İnsanlar düşünme yetisiyle kendilerini diğer hayvanlardan ayırır.Çağlardır insan kafasını bulandıran,düşündürmeye sevkeden konuları kafasında biriktirir.Ya gayet normal bir biçimde insanlara anlatır.Ya da bir şekilde bu düşüncelerini ölümsüzleştirir.Yazarak.Duyguları,düşünceleri vb. aklından kağıt parçalarına,eski zamanlarda hayvan derilerine,kayalara dökülmüştür.Şiirin kaynağı insandır.İnsanların esinlendiği olaylar,cisimler,renkler herşeydir.İlham deriz biz buna.Örneğin kimi insan beyazdan ilham alır.Beyaz denince akla belki ilk olarak kar gelir.Oysa duygularını yoğun yaşayanlar bu rengin arılığın,saflığın,ruhsal bütünlüğü olarak görür.Kimi yeşilden ilham alır.Akla ilk gelen bahardır,ağaçlardır,bitkilerdir.Bazıları bunu yenilenmenin büyümenin rengi olarak görür.Görüldüğü üzere insandan insana,düşünceden düşünceye,insanın bakış açısına göre şiirler şekillenir.Dersimi seçtiğinize göre şiir yazıyor olmalısınız.Siz de şiirlerinize kaynaklık edenin ne olduğunu,neyden esinlendiğinizi,neyden ilham aldığınızı bana ve sınıfa açıklar mısınız?"

dedikten sonra sıranın arkalarına doğru ilerledi.Soğuk bakışlarıyla Loren'ı bir nebze şaşırtan bir kızı seçti.Yanına yaklaşarak

"Siz Bayan Lafonte.AÇıklar mısınız bize en çok neyden ilham aldığınızı"

dedi kızın tam yanında durarak.Gözleriyle kızı biraz süzdü.Derse ilgili olduğu belliydi fakat kızda diğerlerinde olmayan başka birşey farketti ve meraklanmasına neden oldu.Vereceği cevabı kollarını birbirine kavuşturarak beklemeye başladı.
Amanda Sylise
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Amanda Sylise

En Belirgin Özelliği : Sarı saçlarım , mavi gözlerim , hırçınlığım , kendime olan güvenim , moda anlayışım , sesim , popülerliğim ...
Kediniz : Möğlin^^ Bentüğ yumağı , akıllı oğlum. Seni çok seviyorum.

Rpg Gücü

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeCuma Mart 26, 2010 11:10 pm

"Siz Bayan Lafonte.Açıklar mısınız bize en çok neyden ilham aldığınızı" dedi Prof. Loren.Afrodit şaşırmıştı aslında.Hiç beklemiyordu bu soruyu.Loren'in gözlerinin içine baktı.Çok yakışıklıydı ve rezil olmakta istemiyordu.Birkaç saniye düşündükten sonra cevap verebildi.''Gökyüzünden ve geceden ilham alıyorum.Her yıldızın kendi içinde bir sır sakladığını düşünüyorum.Genel olarak aşk şiirleri yazıyorum.Kainattaki herşeyin içinde aşkın olduğuna inanıyorum. Aşkın, mantığın düzenini bozan gücünü nereden aldığını merak ediyorum.Bazen aşk hastalıkmıdır diye düşünüyorum.Kendine içine çeken bir serüven.Bunu yanında Shakespeare'nin şiirleri her zaman dikkatimi çekmiştir.

Benim günahım aşktır, senin erdemin nefret:
Sevgi günahtır diye günahımdan nefret bu.
Gel, kendi durumunu benimkine kıyas et,
Görürsün siteminin ne haksız olduğunu.
Haklıysa da, o sözler kızıl süsünü bozan
Ve benimkiler kadar bol sahte aşk senedi
Düzüp başkalarının yataklarını talan
Eden dudaklarından işitilmemeliydi.
Seni sevmem yasaldır; bak, seviyorsun sen de:
Gözüm sırf sana düşkün, senin gözün onlara;
Merhamet yüreğinde kök salıp boy versin de
Acımanla hak kazan sana acınanlara.
Aramağa kalkarsan kendi gizlediğini
Senin kendi örneğin yoksun bırakır seni. ''

Afrodit rezil olmak istemiyordu.Kendi kendine ''Umarım rezil olmamışımdır.''diye düşündü.Bunları nasıl söylemişti bilmiyordu.Bir anda ağzından dökülmüştü.Aslında hiçkimseyle aşk hakkında konuşmak istemezdi.Şiire olan ilgisinden kaynaklandığını düşündü.Bu arada Loren'e bakıyordu.Loren düşünceliydi.Afrodit bu kadar düşündürecek ne söylemişti?

Bir cevap bekler gibi Loren'in gözlerinin içine baktı.

Misafir1
Banned
Misafir1

Rpg Gücü

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 3:16 pm

Loren,Afrodit'in verdiği cevabı sessizce dinledi.Kızın verdiği cevap soğuk görüntüsünün aksine duygu yüklü ve anlamlıydı.Kızın tiz sesi ciddileşip konuşmaya başladı.Loren kollarının göğsünün önünde kavuşturarak Afrodit'e göz gezdirdi.Kız ayağı kalkınca Loren biraz geriledi ve söylediklerini kafasını eğerek dinlemeye başladı.Kız ilk başta kalkınca yüzüi şaşkın bir ifadeye büründü.Loren bi nebze kızı yatıştırmak için kafasını hafifçe salladı ve gülümsedi.Rahatlamasını söylemeye çalışmıştı beden diliyle.

''Gökyüzünden ve geceden
ilham alıyorum.Her yıldızın kendi içinde bir sır sakladığını
düşünüyorum.Genel olarak aşk şiirleri yazıyorum.Kainattaki herşeyin
içinde aşkın olduğuna inanıyorum. Aşkın, mantığın düzenini bozan gücünü
nereden aldığını merak ediyorum.Bazen aşk hastalıkmıdır diye
düşünüyorum.Kendine içine çeken bir serüven.Bunun yanında Shakespeare'nin şiirleri her zaman dikkatimi çekmiştir".

Kızın sözlerini gülümseyerek dinledi.Aşk dediği gibi herşeyin içindeydi.O üç harfi duyduğu anda Neferet'in zümrüt yeşili gözleri zihninde belirdi.Derin bir nefes çekti.Kendini daha fazla kaptırmadan kafasını salladı.Afrodit bunu yanlış anlayarak sözlerini bir anda kesti.Loren elleriyle bir işaret yaptı ve

"Yo... devam et lütfen.Aklımdan birşey geçiyordu.Sana yapmadım."

dedi gülümsemeye çalışarak.Kız yutkunarak sözlerine Shakespeare'in 'BENİM GÜNAHIM AŞKTIR' isimli şiirinden alıntı yaptı.Kız her mısrasını gerçekten hissederek okuyordu.Okurken gözlerinin önünde sis perdesi belirdi sanki.Kız sözlerini bitirince Loren Afrodit'e yaklaştı ve kızın sevimli yüzüne tatlı bir bakış attı.

"Sözleriniz için teşekkürler Bayan LaFonte.Shakspeare'in sevdiğim şiirlerinden.AYrıca çok da güzel okudun.Tam istediğim gibi,şiiri yaşayarak,hissederek.SEnin için özel anlamı olan bir şiir olmalı.Daha fazla ayakta durma lütfen.Oturabilirsin."

dedi ve kızın omzuna elini koydu ve dostça bi tavırla elini omzunda gezdirdi.Tekrar sınıfa döndü.Afrodit'in yanından uzaklaştı ve büyük dersliğin ortasında durdu tekrar.

"Başka eklemek isteyen var mı?Düşüncelerini bizimle paylaşmak isteyen..."
-Sınıfa derin bir sessizlik hakim oldu.Loren hafifçe kıkırdayarak tekrar konuştu

"Daha ilk dersimiz olduğu için sizi fazla sıkmak istemiyorum.Her konuda konuşabilirsiniz.Saygıyla dinleyeceğimizi temin ederiz."

dedi ve sınıftaki 6 öğrenciye-hepsi kız Very Happy - göz gezdirdi.Arka sıradan oturan ufak tefek bi çaylak küçük elini havaya kaldırdı.Loren elini havaya kaldırarak

"Buyrun sizi dinliyoruz." dedi ve kızın cevabını bekledi
Pierretta Scylla
Admin / Kırmızı Çaylakların Yüksek Rahibesi
Admin / Kırmızı Çaylakların Yüksek Rahibesi
Pierretta Scylla

Rpg Gücü

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 7:04 pm

"Daha ilk dersimiz olduğu için sizi fazla sıkmak istemiyorum.Her konuda konuşabilirsiniz.Saygıyla dinleyeceğimizi temin ederiz." dedi sınıftaki bizlere. En arkada oturan Stevie elini havaya kaldırdı. Konuşmak için söz hakkı istiyordu ama ne hakkında konuşmak istediğini bilmiyordu. Profesör Loren elini havaya kaldırarak Stevie'ye söz hakkı verdi.

"Buyrun sizi dinliyoruz." Stevie öncelikle kendini tanıtma gereksinimi duydu.

"Ben Stevie Rae." Bütün sınıf fısıldamaya başlamıştı. "Ben.. Gece hakkında konuşmak istiyorum..." sesi bütün fısıldaşmaları keskin bir bıçak gibi yardı.

"Evet..." dedi Profesör Loren. Stevie Loren'ın çekiciliğini gözardı ederek sözlerine başladı.

"Gece aslında sırlarımızı paylaştığımız tek soyut varlıktır bence. Tamam. Zihnimizde bunun içini kapsar fakat gecedeki hüznü, söyleyişlerimizi hiçbir zaman zihnimizde oluşturduğumuz düşüncelerimize etki edemeyiz. Daha çok içimizden gelen isteği, şiirleri geceye dökeriz. O da bizi kendi evlatlarıyla, yıldızlarıyla kucaklar. Söylediğimiz, yazdığımız şiirler her zaman kalbimizin diğer bir uğrak yeri olan gecededir. Hatta gece, içseslerin konuşmayı en çok sevdiği zaman dilimidir. Her zaman karanlık içince saklandığı denilen gece aslında hiçbir zaman karanlık değildir. Onun aydınlık olmasına inananlar geceye sırlarını döken, içindekilerle onu aydınlatandır. Gece mi hüznü çekiyor, yoksa hüzün gelmek için geceyi mi bekler bilinmez. Ama şiirlerimizin ilham kaynağı genelde yaşadığım o geceler olur..." Sözlerini burada bitirmek gereksinimi duydu Stevie. Herkes onu izliyordu. Aslından daha çok söyleyeceği şey vardı fakat içindekileri bu kadar döktüğü şey olan Gece'yi daha nasıl ifade edeceğini bilmiyordu. Profesör Loren'e baktığında onun Stevie'ye gülümsediğini fark etti. Gerçektende göz alıcı biri olduğunu bir kez daha hatırlamış oldu...
Amanda Sylise
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Amanda Sylise

En Belirgin Özelliği : Sarı saçlarım , mavi gözlerim , hırçınlığım , kendime olan güvenim , moda anlayışım , sesim , popülerliğim ...
Kediniz : Möğlin^^ Bentüğ yumağı , akıllı oğlum. Seni çok seviyorum.

Rpg Gücü

Şiir Dersi Empty
MesajKonu: Geri: Şiir Dersi   Şiir Dersi I_icon_minitimePerş. Eyl. 16, 2010 4:44 pm

Konu Kilit.

Şiir Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1. Şiir Dersi
» Şiir Dersliği
» # Ölü # -Uzun zamandır şiir yayımlamamıştım. -
» iki şiir birden... bu seferde ben yazayım dedim...
» Drama Dersi Alımları