Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Viollette Elénoré Laforét..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Eleanoré Undine Laforét
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak

En Belirgin Özelliği : Ruh haline göre renk değiştiren gözlerii..
Kediniz : Cléméncé- Bembeyaz bir kedii. Genelde.. Onun da ruh haline göre koyulaşan tüyleri var. Ve bizim hilalimiz gibi onunda küçük bir yıldızı var alnında. Bu ne anlama geliyor hala bilmiyorum ama çok tatlı (= (=
Nerden : Londra Gece Evi - Chicago Gece Evi - Paris Gece Evii..

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 94
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi:

MesajKonu: Viollette Elénoré Laforét..   Paz Tem. 11, 2010 11:41 pm

" .. bu soyadının nereden geldiğini zannediyorsun? " diyerek cevap vermişti babası. " Ah, özür dilerim bay kendini bilmiş ama biricik kızımın o ucubelerin arasına gitmesine izin vermeyeceğim. Anla artık! Senin ve o lanet olası soyadın olmasaydı yavrum şimdi insan gibi yaşayacak ve bir kariyer sahibi olacaktı.. "
'Ne yani? Bana kızım mı demişti? Kendini ne zannediyordu bu lanet olası? Ne kariyeri ya?' diye düşünmeden edemedi Viollette..
" Hey, dur bir dakika! Ne dedin sen? Kızım mı? Sana kaç kere söyleyeceğim? Ben senin kızın falan değilim! Ve babama bağırmayı kes seni lanet olası! Gece Evi' ne gideceğimi söylediğimden beri bağırıp çağrıyorsun. Yeter artık. Ve lanet bir ucube değilim ben. Bu bizim soyumuzda var. Evlenmeseydin babamla o zaman! Sömürücü kaltak! Ve bir kariyer sahibi olmayacağım! İnsanken olmayacağım. Artık nede olsa insan değilim. Ve soyadımdan senin sandığından çok daha memnunum. Şimdi kaybol tamam mı? Yoksa seni parçalarken attığın çığlıkları bir kasete kaydedip, tekrar tekrar dinlerken, yere akan kanlarını pipet niyetine kullandığım soluk borunla emerim. Ve emin ol ki bundan büyük bir zevk alırım! "
Gerçekten çok kötü sinirlenmişti. Damarlarında kan değil saf adrenalin dolaşıyordu ve neredeyse kokusunu duyar gibiydi.
Daha fazla bir şeyler konuşmak yerine hızlıca arkasını dönerek, yatağının üstünde ki yarısı dolmuş valize döndü. Bir yandan bir şeyler geveleyip bir yandan dolabındaki son parçaları valize yerleştiriyordu.
" Kızım? Bak biliyorum çok kötü günler geçiriyorsun fakat büyükannenin seni de ucube yapmasına izin vermeyeceğim. " Sevecen bir ses tonuyla konuşuyordu üvey annesi. 'Ne yani? Şimdi de suçu büyükanneme mi atıyordu?' diye düşündü. Bu kadarı da yetmişti. Hızla arkasını dönerek
" Yeter artık. Kes sesini tamam mı ? Ben senin karnından çıkmadım. Babama ve büyükanneme ucube demeyi kes seni kaltak ! Sen benim annem değilsin. Bu aşırı ilgin nerden çıktı ? Yoksa doğru düzgün bir bok yapamadığından kafana saksı mı düştü ! Ailemizi ve adımızı o sürtüksel aksanınla bozmaya kalkarsan yemin ederim seni öldürürüm. Ve kayıtlara şöyle geçer : ' İlk defa bir çaylak işaretlendiğinin ilk günü birisini canice katlederek kanını içti! ' . Böyle bir şey yazılmasını istemiyorsan O Lanet Olası Çeneni Kapat ! " diye bağırdı Viollette. Artık nefes alışını ve nefretiyle gelen öfkeyi bastıramıyordu. Bastırmak bile istemiyordu hatta. Yavaş yavaş üstüne giderken gözleri fal taşı gibi açılmış ona bakıyordu üvey annesi. Burun buruna gelene kadar yaklaştıktan sonra " Çık odamdan! " diyerek kaşlarını çattı Viollette. Artık buna dayanamıyormuş gibiydi üvey annesi. Yavaşça geriliyerek beyaz ahşaptan asma oymalı koca kapıdan çıktı. Arkasına bakmadan koşuyordu.
Viollette gözlerini kapayarak sakinleşmeye çalıştı. Nefesi düzenli bir ritim tutturunca arkasını döndü, valizini kapadı ve bir aralar müzik aletlerinin bulunduğu köşeye bıraktı. 4-5 valiz ve birkaç tane de koli vardı.
" Bu arada baba .. Müzik aletlerim gitti mi? Ve aynam? " Sakince ona bakıyordu. Birdenbire yüzü uyuşmaya başladı. Hafif bir karıncalanma alnından gözlerine akarak göz pınarlarında birikti. Yavaş yavaş dökülerek elmacık kemiklerinde oyalandı. Oradan çenesine doğru hareket etti ve en sonunda geri dönerek boynuna aktı. Sırtının başlangıcında son buldu. Hafif bir ateşten sonra sanki devam edecek bir film gibi yarıda kaldığını hissettiriyordu. Babası ise tam karşsında ağzı açık kalmış bir şekilde ona bakıyordu. Ne olduğunu anlayamamıştı ama babasına dönünce onun o salak kadına davrandığı gibi ona da öyle davranacağını sandığını düşündü Viollette. Derin bir nefes aldı. " Korkmana gerek yok baba. Sinirimi bozduğundan dolayı öyle davranmıştım ona. Lütfen anla! O benim gerçek annem bile değil.. " diyerek açıklamaya çalışıyordu. Birkaç saniye sonra babası kendini toparlayarak " İyi yaptın ve açıkçası sana katılıyorum. Anlıyorum da .. Fakat korkmuyorum. Sadece şaşkınım. Kendine baktın mı hiç? " dedi ve kapının arkasında ki boy aynasını işaret etti. Viollette anlamayarak büyük oda da ilermeye başladı. İlerlerken oda bütün ayrıntılarıyla aklına takılıyordu. Gereksizdi ama rahatsız edici değildi. Bir zamanlar tıka basa dolu olan oda da sadece birkaç mobilya kalmıştı. Valizler ise odanın bir köşesinde sessizce oturup kaderlerini bekliyorlar gibiydi. Kapıya yaklaştığında babası önünden çekilerek aynayı ona bıraktı. Arkasına geçip elini omzuna koydu. Viollette kafasını aynaya çevirdiğinde ise " Aman Tanrıçam! İmkansız! " diyerek bir çığlık atmaktan kendini alamamıştı. Babası ise hafif bir gülümseme ile ona bakıyordu. Aynaya biraz daha yaklaşarak helezonik desenlerinin ahengine bakmaya cüret edebildi Viollette. Bir senfoni gibiydi ve ruhsal bir dinginlik hissettiriyordu. Buz beyazıydı ve güneşte hafif safirimsi bir mavi gibi parıldıyordu. Hilalinin altında silik bir iz hafifçe filizlenerek göz kapaklarına yayılıyor ve işlemeli bir çerçeve gibi duruyordu. Filizler göz pınarlarında toparlanarak elmacık kemiklerinde birbirlerine dolaşıyordu. Düğümlerenek kulağının kenarından çene kemiğinin ortalarına kadar uzanıyordu. Fakat bu kadar da değildi. Hissettiği karıncalanmanın bundan kaynaklandığını çözmüştü Viollette. Boynuna bakma ihtiyacı duydu ve gördüğü şekiller karşısında büyülendi. Boynuna uzanmış helezonik şekiller sanki tam omuzlarının üstüne birer su gibi dökülüceklerken yarıda kesiliyordu.
" Büyüleyici değil mi? " diyerek hafifçe güldü babası. Bu sözler Viollette' e babasının hala orda olduğunu hatırlattı. Gözlerini zar zor aynadan ayırarak ona döndü. Gülümsemesine karşılık verdi. " Kesinlikle! " diyerek onayladı. " Bu arada sorularıma cevap vermedin. Orda ki odam hazır mı? Tek kişilik mi ve banyo benim için çok önemli biliyorsun. Şımarık kızlar gibi olmak istemiyorum fakat çok merak ediyorum. Aynam ve müzik aletlerim gitti mi? " diyerek sorularını tekrar hatırlattı Viollette. " Ah, tabi ki. Odan hazır aynan ve bütün eşyaların orda. Tek kişilik ve banyoyu tekrar elden geçirdik. Baya büyük. Ve bunlar şımarık kız değil, aşırı meraklı ve konuşkan kız havaları. " diyerek cevap verdi babası. Sonra ikiside aynı anda kahkaha attı. " Ve biliyor musun? Bu dövmeler büyükanne Olimpia' ya çok yakışık kalıyor. Onun torunusun ve seninle gurur duyuyorum. Onu ziyarete gidebilirsin artık. " " Tabi ki, Ama Skype Adası' na nasıl girebilirim bilmiyorum. Ama sana söz verebilirim sanırım. "
" Tamam. "
Kapı tıklandı ve hafifçe aralandı. Arkasından bir baş çıkarak odayı taradı. Gözleri Viollette' i bulunca " Eşyalarınızı götürebilir miyim hanımefendi? "
" Elbette. Her şey tamam. " Çantasını kapının kenarından alarak Gece Evi' nden gelen yardımcıyı takip etmeye koyuldu. 'Bazen varlıklı olmak işe yarıyor. Normalde pek yardım almam ve şımarık değilimdir ama maddi konularda babamın profosyonel olması hoşuma gitmiyor da değil.' diye düşünmeden edemiyordu merdivenlerden inerken. Yavaşça hareket ediyordu fakat üvey annesini göremiyordu. 'Sanırım çok korkmuş zavallıcık(!)' diye düşündü. Bu fikir ona hayli bir haz veriyordu. Ama umrunda değildi artık..
En sonunda bahçe kapısından çıkıp yardımcıyı takip etmeye başladı.
" Arabamı alabilir miyim? Yani arabamla gelmek istiyorum. "
" Tabi ki hanımefendi. Bizi takip edin. " diyerek hafifçe güldü adam.
" Tamam. " Arabasına doğru giderken babasının orda beklediğini farketti.
" Seni seviyorum baba. Beni ziyarete gel tamam mı ? "
" Elbette. İşlerim olmadığı her vaktim senindir. Ve bende seni seviyorum tatlım. "
Birbirlerine özlem dolu birkaç bakış attıktan sonra doyasıya sarıldılar. Artık gitmesini söyledikten sonra arabasının kapısını açtı babası. Viollette arbaya binip anahtarı çevirdikten sonra " Kendine iyi bak. " diyerek kapıyı kapadı babası. Viollette başını onaylarcasına salladı. Önden giden arabayı takip ederken sol aynadan babasının el sallayan görüntüsüne baktı. Mini Cooper' ının asfaltta, altında yağ varmışçasına hızla kayarken aklına birçok şey takılıyordu. Onu özleyecekti fakat yeni bir hayat vardı artık önünde. Geçmişinin ve arkasında bıraktığı şeylerin yeni hayatına etki etmesine izin vermeyecekti. Asla ..

En son Viollette Elénoré Laforét tarafından Salı Tem. 13, 2010 6:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Aurnia Lilith Connolly
Admin / 5. Sınıf Çaylak / Karanlık Kızlar/Erkekler Lideri

En Belirgin Özelliği : Erken dönüşmüş olmam. Daha 5. sınıf bir çaylağım ama her yerim döğme dolu.
Kediniz : Iris. Siyah ve mali gözlü harika bir yaratık.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

MesajKonu: Geri: Viollette Elénoré Laforét..   Ptsi Tem. 12, 2010 2:49 pm

Rp 3. Ağızdan Yazılır.Lütfen Düzeltip Bana Haber Verin..

Ciğerinde kuruludur orkestra, duymazsın.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...
Kullanıcı profilini gör http://houseofnight-turkey.yetkinforum.com
Aurnia Lilith Connolly

En Belirgin Özelliği : Erken dönüşmüş olmam. Daha 5. sınıf bir çaylağım ama her yerim döğme dolu.
Kediniz : Iris. Siyah ve mali gözlü harika bir yaratık.

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

MesajKonu: Geri: Viollette Elénoré Laforét..   Çarş. Tem. 14, 2010 8:26 pm

Gece Evi serisinin bir başka modeli
Puanın:88
Rütbe bana pm atılsın konu kilit

Ciğerinde kuruludur orkestra, duymazsın.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...
Kullanıcı profilini gör http://houseofnight-turkey.yetkinforum.com
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Viollette Elénoré Laforét..   Bugün 8:02 pm

Viollette Elénoré Laforét..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası