House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tanışma =))

2 posters
YazarMesaj
Mesecina Despared
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Mesecina Despared

En Belirgin Özelliği : Pürüzsüz Teni , İlgi çekici görüntüsü
Kediniz : Serena :) Tamamen beyaz sadece kafasının üstünde ay şeklinde siyah bir iz var :)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 90
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi:

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 3:14 pm

Mesecina'nın canı sıkılmıştı . Bir an önce o çok sevdiği kütüphaneye gidip kendini kitaplara boğmak istiyordu. Adımlarını hızlandırdı. Yürürken pek birşey düşünemiyordu. Sadece yürüyor ve kendi sorunlarından kaçmaya çalışıyordu. Kitapları bu yüzden çok seviyordu onları sorunlarından, hayatından uzaklaşmak için kullanıyordu. Okurken kitaptaki karaktere bürünüyor "o" oluyordu. Kütüphanede her zaman yalnız olmayı severdi. O çok sevdiği kitaplarıyla kucaklaşırken etrafta birinin olmasından rahatsızlık duyuyordu. Bu yüzden her zaman bütün çaylakalar uyurken buraya gelirdi.
Yavaşça kütüphanenein kapısını açtı. İçerideki kokuya resmen tapıyordu. Gece Evinin kütüphanesi onu büyülüyordu çünkü burası tam anlamıyla hayallerindeki yerdi. Gidip her zamanki masasına otururken bütün sorunlarından sıyrılmaya başlamıştı bile..
İçeri gireli bir saat olmasına rağmen ona 5 dk gibi geliyordu. Elindeki romanın en heycanlı yeriydi. Ve birden kapı aralandı. Mesecina korkuyola ve yakalanmanın verdiği utançla hızlıca ayağa kalktı. Ayağa kalkarken dizini masaya çarptığı için öfkesi ikiye katlandı. "Eğer gelen bir çaylaksa onu boğacağım" dedi sessizce. Kapı açılıp içeri gireni görünce Mesecina sinirden remen delirdi..

Out Rp: Rp'dekiler: Hannah Simon .

Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

En Belirgin Özelliği : İri kahverengi gözlerim.
Kediniz : Eleanor, gri ve kabarık tüy yumağım ^^

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 3:36 pm

Hannah, oflayıp puflayarak kütüphaneye koşuyordu. Bütün çaylaklar uyurken onun kütüphaneye gitmesinin sebebi, çaylaklar uyanıkken kütüphane, tam bir rock konseri salonuna dönüşüyordu. Sessizce, huzur içinde kitap okumak ise tam Hannah'ya göreydi.

Kütüphanenin kapısını aralarken bir patırtı duydu ve kısık bir kız sesi, "Eğer gelen bir çaylaksa onu boğacağım," dedi. Hannah içeri daldı ve uzun, kestane rengi saçları ve güzel bir yüzü olan bir kızın ayakta, kaşları çatık bir halde kendisine baktığını gördü.

Hannah gözlerini devirdi ve Umarım bu kız ben kitap okurken ses çıkarmaz. Yoksa onu işaretlendiğine pişman edebilirim, diye içinden geçirdi.

"Burada ne arıyorsun sen?" diye çıkıştı kız. Hannah sinirlendi ve biraz yüksek bir sesle, "Sadece kitap okuyacağım!" dedi.

"Tamam. Bak, burası ikimizin de tapulu malı değil. Burada benim varlığma katlanarak SESSİZCE kitap okuyabilirsin. Ama eğer en küçük bir ses çıkarırsan, vücudun değişimi reddetmek için dua eder."

Kızın bu tavrı Hannah'yı sinirlendirdi. Özellikle de "sessizce," kelimesini, yüksek sesle konuştuğu için vurgulaması, Hannah'yı çok kızdırmıştı. Ama kızla kavga etmeyecekti. Tek istediği biraz kitap okumaktı.

"Ben ses çıkarmam. Ama sen çıkarırsan, elindeki romanı sana yedirebilirim," dedi Hannah gözlerini kısarak. Kız "Sen mi bana yedireceksin?" der gibi bir bakış attı ve oradaki koltuğa oturup kitabını okumaya devam etti.

Hannah da kitap okumaya başladı. Ama ikisi de ara sıra kafalarını kaldırıp birbirlerine kaçamak bakışlar atıyorlardı. Bazen olur da göz göze gelirlerse, birbirlerine kaşlarını çatıp geri kitaplarına dönüyorlardı.

"Meraktan soruyorum. Adın ne?" dediler. Bunu aynı anda söylemişlerdi. Gülümsediler ve yine aynı anda "İlk ben sordum," dediler. Hannah, "Tamam, ilk sen söyle," dedi. Kız başını salladı ve "Adım Mesecina Despared. Sıra sende."

"Ben Hannah Simon."

"Hannah. Güzel isim." Mesecina duraksadı, saate baktı ve kaşlarını çattı.
"Şimdi kapa çeneni ve kitap okumaya devam edelim. Birkaç cümleyi aynı anda söyledik diye en iyi arkadaş olacağımızı falan düşünmedin herhalde?"

Hannah gözlerini kıstı. "Asla," dedi. "Seninle en iyi arkadaş olmaktansa, kız kardeşimin saçını taramaya çalışmayı tercih ederim."

Mesecina romanını okumaya devam etti.
Mesecina Despared
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Mesecina Despared

Kediniz : Serena :) Tamamen beyaz sadece kafasının üstünde ay şeklinde siyah bir iz var :)

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 3:59 pm

Olanlar garipti. Her zaman çok canlı konuşkan ve cana yakın biriydi. Bu kişiliği sadece kütüphanede ve kitap okurken değişiyordu.
Buradaki huzura ve yanlızlığa aşıktı. Burada kimse olsun istemez kimseylede konuşmazdı ama gariptir ki yanlızlığını bozup buraya giren şu kızla -Hannah- konuşmak istiyordu. Yani onla kanka ya da ayrılmaz bir bütün olmak istemiyordu ama ...
Ah..! tabikide cidden ama böyle birşey asla olamaz. Şu anda beni sorunlarımdan uzaklaştıran tek şey kitaplar, onlara konsantre olmalıyım diye düşünüdü. Kız hakkında kötü düşünmek ve ondan huzurunu bozduğu için neferet etmek istiyordu ama başaramıyordu.
Belkide iyi anlaşabiliriz .Sonuçta ikimizde yalnız olmayı , kitap okumayı ve kütüphaneye geç saatte gelmeyi seviyoruz. Belki beni anlayabilir. Acaba onla konuşsam mı ama bu sefer ben haksız durumuna düşmüş olucam sonuçta kıza sessiz olmasını söyledim diye geçirdi içinden. Yan gözle kıza baktığında Hannah'nında ona baktığını gördü. Pes eder gibi bir hareketle;
"Tamam pekala sana bir şey daha sormak istiyorum ama elimdeki romanı bana yedirmenden korkuyorum." dedi ve gülümsedi. Hannah'nın gülüşü görülmeye değerdi. Sinirlenmiş gibi yapmaya çalışarak ama başaramayarak
"Tamam pekala, sor bakalım ama bu son şansın haberin olsun" dedi. Mesecina kahkahasını bastırmaya çalışarak. Gözlerini kıstı;
"Bunu yapabileceğini pek sanmıyorum ama neyse... Şey belki biraz muhabbet etmek istersin. Tamam bende yalnızlığı severim ve kitap okurken huzurumu bozduğun için sana teşekkür etmeyeceğim ama ben biraz sıkıldım" dedi Mesecina. Mahçup bir ifadeyle gülümsüyordu. Dudağını ısırırken Kesin bana kızacak ve ona söylediklerimi hatırlatıp beni tersleyecek diye düşündü.
Hannah'nın surat ifadesi önce şaşkınlığa sonra alaycı bir tavra en son da sıcak bir gülümsemeye dönüştü.
"Pekala aslında bakarsan sana elindeki kitabı gerçekten yedirebilirim ama koca bir herneyse diyorum.. Yani.. şey.. bende gerçekten şu hangimiz önce konuşmaya başlıcak bakışmalarından sıkılmıştım." dedi ve gülümsedi. Mesecina rahatlamıştı. Yerinden kalkarak Hannah'nın yanına gitti ve yanındaki sandalyeye oturdu.
"Ee? Hadi anlat bakalım neden gecenin/gündüzün bu saatinde geliyorsun buraya?" dedi Mesecina. Hannah derin bir şekilde iç geçirerek konuşmaya başladı.
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 4:22 pm

"Ee? Hadi anlat bakalım neden gecenin/gündüzün bu saatinde geliyorsun buraya?" diye sordu Mesecina. Vay canına! Hannah daha önce hiç bu kadar uzun bir süre boyunca konuşmadan duramamıştı. Arkadaşlarıyla bu konuda çok iddiaya girmişti ve en az 150 dolarını kaybetmişti. Yeniden konuştuğu için çok seviniyordu. Düşüncelerini bir kenara bıraktı ve kütüphanenin çaylakların istilasına uğradığı zamanki halini düşünerek iç geçirdi.

"Çaylaklar uyanıkken, kütüphanede 3. Dünya Savaşı çıkmış hissine kapılıyorum. Masaların üstüne çıkıp şarkılar söyleniyor, kitaplar havada uçuşuyor ve en kötüsü de erkekler her nasıl olduysa, okulun yasak sitelere girilmesini engellemek için kurdukları duvarı kırmayı başarmışlar! Terbiyesiz sitelere giriyorlar ve oradaki videoları izliyorlar! Bir keresinde onlara aldırmadan kitabımı okumaya çalıştım."

Mesecina bayılacak gibi olmuştu. Kütüphaneyi o haldeyken düşünmek bile istemiyordu. Çaylaklar uyanıkken kütüphaneye hiç gelmediği için neler olduğunu bilmiyordu. Merakla, "Ya sonra ne oldu?" diye sordu.

Hannah sırıttı ve "Kafam, Victor Hugo'nun "Sefiller"i ile kırıldı. Hem de en kalın versiyonuyla."

Kısa bir süre birbirlerine baktılar ve bir anda kahkahalara boğuldular. Artık birbirlerine kanları ısınmıştı. Birbirlerine sevdikleri şeyler hakkında sorular sordular.

"En sevdiğin renk?" diye sordu Mesecina.
"Mavi," dedi Hannah.
"Benimde!" dedi Mesecina.
"Gitmeyi en çok sevdiğin yer?" diye tekrar sordu Mesecina.
"Ah, Starbucks! Ve oradaki keklere bayılıyorum!" dedi Hannah.
Mesecina'nın gözleri kocaman olmuştu. Kısık bir sesle, "Ben de Starbucks'a ve oradaki keklere bayılıyorum," dedi.
Hannah'nın gözleri kocaman açıldı ve içinden, Ah Tanrıçam! Yoksa şu İkizler Erin ve Shaunee gibi mi olacağız? diye geçirdi. Belki de bütün zevkleri aynı değildir diye Mesecina birkaç soru daha sormaya karar verdi.
"En sevdiğin ayakkabı türü?"
"1. olarak topuklu ayakkabı, 2. olarak ise spor ayakkabı."
Mesecina güçlükle yutkundu ve devam etti.
"En sevdiğin kıyafet?"
"1. olarak vazgeçilmezim olan kot pantolonlarım. Ama şık olarak giyinmek istersem, elbise!"
Mesecina kendini tutamadı.
"Hey, Nyx yoksa sana akıl okuma yeteneği mi bahşetti?"
"Ben... Ne?"
"Bunlar, senin en doğal cevapların mı?"
"Tabiki de öyle! Ne sandın?"
"Tanrıçam... Zevklerimiz birbiriyle AYNI!" diye haykırdı Mesecina. Hannah'nın da gözleri kocaman oldu. Bir süre birbirlerine öylece baktılar. Daha sonra kıkırdadılar ve aynı anda akıllarından şöyle bir cümle geçti:
Yoksa yeni bir dostluk mu doğuyor?...
Mesecina Despared
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Mesecina Despared

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 5:05 pm

Mesecina daha mutlu olamazdı heralde. Hannah onun kaybettiği ikizi gibiydi. Nasıl bu kadar fazla birbirlerine benzayebilirlerdi. İnanılması güç geliyordu Mesecina'ya.
Artık rahatça konuşabileceği , alış-verişe çıkıp onunla saatlerini harcayabileceği ,ona her şeyi anlatıp , kitap okurken yalnız olmayacağı biri vardı.
Hannah onun gibiydi konuşmayı çok seviyordu , çok cana yakın içten ve çok neşeli birydi. Mesecina;
"Tanrıçam .. Gerçekten inanamıyorum. Bu nasıl mümkün olabilir. Hayatımda daha önce bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Hey! yoksa bizde şu İkizler Erin ve Shaunee gibi mi olucaz? Ama şey yok onlar biraz fazla ikiz gibi sanki" dedi ve güldü. Hannah;
"Şaşırmayacaksın belki ama bende aynı şeyi düşünüyodum" dedi. Mesecina her ne kadar şaşırsada bu durumu çok sevmişti.
"Neden daha önce tanışmadık sanki" bunu ikisi aynı anda söylemişti. Kıkırdadılar.
"Ee ? sen söyle bu sefer bakalım. Sen niye gecenin bu saatinde buraya geliyorsun?"dedi Hannah. Mesecina;
"Ah.! Seninkinden pek farklı bir nedenden değil. Gerçi ben çaylakların uyanık olduğu saatlerde buraya hiç gelmem ama sonucu aynı biraz huzur bulabilmek için" dedi ve gülümsedi.
"Ahh seni çok iyi anlıyorum" dedi Hannah.
"Biliyor musun? Burayı çok seviyorum. Buraya aşığım resmen"dedi Mesecina
"Bende. Buranın farklı bir havası var, insanı dinlendiriyor."dedi Hannah.
"Kesinlikle" diye onayladı Mesecina.
"Arkadaşlarımın çoğu vaktimin çoğunu burada geçiriyorum diye dalga geçer benle, geçi çok aldırmam ama sonuçta birinin senin yanında olmasını istiyosun" dedi Mesecina
"Kesinlikle." dedi Hannah ve sonra muzip bir ifafeyle göz kırpıp;
"Artık yalnız olmayız sanırım" dedi. Mesecina gülümsemesine ve göz kırpmasına karşılık vererek;
"Tabikide" dedi ve ikiside güldüleri Durumları görülmeye değerdi. Birbirleriyle tanıştıkları için mutluydular.
"Eee? buraya nerden geldin. İşaretlenmeden önce neler yapıyordun? " dedi Mesecina.
Konuşmak istiyordu. Gerekirse hiç uyumadan günlerce konuşabilirdi Hannah ile. Hannah cevap verdi.
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 5:14 pm

Hannah bir dost bulduğu için havalara uçuyordu. Boş zamanlarında Mesecina ile neler yapabileceklerini hayal ediyordu. Birlikte alışverişe gitmek, birlikte Starbuck'ta takılmak ve daha birsürü şey...
"Eee? buraya nerden geldin. İşaretlenmeden önce neler yapıyordun? "

Mesecina'nın sorusuyla gerçek dünyaya döndü.
"Neler yapmıyordum ki. Sık sık denize gider yüzerdim, arkadaşlarımla sürekli sinemaya veya Starbucks'a giderdim, alışveris yapardım, gezerdim. Kısacası hayatı dolu dolu yaşardım. İşaretlendikten sonra hayatım sanki altüst olmuştu. Daha sonra buna alışmaya mecbur olduğumu ve bunun bir geri dönüşü olmadığını hatırlayıp, aynı şeyleri işaretlendikten sonra da yapmaya çalışıyordum. Ama yalnız. Tabii denize gitmek dışında. Güneşe dayanıksızız ve bütün dersler de geceleri yapılıyor. Ama yine de hayatımdan memnunum."
Hannah lafını bitirdi ve Mesecina'ya döndü.
"Ya sen?"
Mesecina Despared
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Mesecina Despared

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 5:32 pm

" İşaretlenmeden önce çok ilginç biri değildim aslında. Her zaman konuşmayı çok severdim ama pek arkadaşım olmazdı.
Starbuck'sa gider tek başıma oturur kitap okurdum. Çoğu şeyi yalnız yapardım. Bilmem neden ama her zaman haytımda bir şeylerin eksik olduğunu düşündüm. Sürekli böyle bi hisse kapılıyordum. Ben burda olamam ,burası ayit olduğum yer değil gibi bir his. Ama işaretlenip Gece Evine gelince her şey değişti . 15 yıllık hayatımda ilk defa bir yere ait hissettim kendimi. Burda çok mutluyum ve kendim gibi olabiliyorum. Ayrıca seninle tanıştığım içinde seviniyorum." dedi Mesecina
"Bende.. !!" dedi Hannah ve güldü.
"Senle çok fazla şey yapabiliriz. Starbuck'sa gideriz eğleniriz veee...." dedi Mesecinanın tamamlamasını bekliyordu.
"Alış-veriş yapabiliriz" dedi Mesecina. Hannah'nın kahkahsı bütün kütüphaneyi çınlattı.
"Heyy.. gerçektende Erin ve Shaunee gibi olduk. İnanılmaz hemde bu kadar kısa süre içinde" dedi Hannah ve tekrar güldü.
"Biraz daha sessiz olmassak. Bizi gizlice kütüphaneye girmek ve eğlenmek suçundan hapise atabilirler mi sence ?" dedi mesecina ciddi görünmeye çalışıyordu.
"Ah.. !! Aslında bunu bilmek istemem" dedi Hannah.
"Eh. Biraz da dedikodu yapalım bakalım. Ee? Gece Evinde şöyle gözüne kestirdiğin biri var mı? " dedi Mesecina. Hannah cevap verirken alaycı bir şekilde sırıtıyordu.
Daryna Hannah Simon
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimeSalı Ağus. 03, 2010 6:43 pm

Hannah, Mesecina'nın sorusuna "Yok" diyecekti ki vazgeçti. Gece Evi'nde gözüne kestirdiği o kadar çok çocuk vardı ki... İlk başta Erik Night. Gece Evi'ndeki çoğu kız gibi o da Erik'e hayrandı. Bu soruya sadece sırıtmakla yetindi. Mesecina tek kaşını kaldırınca, daha fazlasını beklediğini anladı.

"Benim bir partnere ihtiyacım yok. Sadece yakışıklı çocuklara sulanıyorum o kadar. Yoksa umurumda bile değiller."

Hannah lafını bitirip Mesecina'ya döndü ve omzunu Mesecina'nın omzuna "Ya senin?" der gibi hafifçe vurdu.

Mesecina sırıtınca onun bir partneri olduğunu anladı. Böyle bir kızla hangi erkek sevgili olmak istemez ki? diye düşündü.
"Ahh, Conerus... Çok çekici, beni çok seviyor ve beraber çok iyi vakit geçiriyoruz."
Hannah, Mesecina'nın bir an bulutlara kadar yükseldiğini, sonra da usulca yeryüzüne süzülerek tekrar koltuktaki yerini aldığını sandı. Mesecina aşıktı. Ve mutlu.
Mesecina bir süre ışıldayan gözlerle tavana baktı ve Hannah'ya döndü.
"Sana da birini ayarlamamı ister misin?" dedi göz kırparak.
Hannah gülümsedi ve kafasını iki yana salladı. "Hayır, teşekkür ederim. Benim gibi bir gevezeyle kim çıkmak ister ki? Tıpkı küçük bir kız çocuğu gibiyimdir. Sürekli konuşan, etrafa neşe saçan, hatta hoplayıp zıplayarak bile dolaşırım bazen."
Mesecina başını iki yana salladı.
"Bu kadar iyi özelliklerin varken neden böyle düşünüyorsun? Belki de Gece Evi'nde senin gibi biri vardır."
Hannah "Olabilir," dercesine omuz silkti. Açıkçası umurunda bile değildi...
O anda Mesecina, aklına birşey gelmiş gibi hafifçe sarsıldı. Kolunu havaya kaldırdı ve salladı. Üstündeki turkuaz bluzunun kolu hafifçe aşağı düştü. Kolundaki siyah renkli, beyaz taşlarla süslenmiş olan saate baktı.
Bir felaket haberi verecekmiş gibi Hannah'ya baktı.
"Çaylaklar... Yarım saat sonra uyanacaklar."
"O zaman buradan hemen kaçalım. Yemekte görüşelim diyecektim ama masalarımız ayrı biliyorsun. Hey, belki de dersler bittiğinde, ya da diğer çaylaklar uyurken dövmemizi kapatırız ve dışarı çıkabiliriz." dedi Hannah.
Mesecina ayağa kalktı. "Bana uyar," dedi ve kütüphaneden çıktı.
Hannah kütüphanede yalnız kalmıştı. Gülümseyerek iç geçirdi. Artık yeni bir dostu vardı. Aslında Gece Evi'nde "dost" olarak tanımlayabileceği sadece 2 kişi vardı. Mesecina Despared ve Emily Flora...
Mesecina Despared
6.Sınıf Çaylak
6.Sınıf Çaylak
Mesecina Despared

Rpg Gücü

Tanışma =)) Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma =))   Tanışma =)) I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 12:52 pm

Rp bitti .)

Tanışma =))
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Garip bir tanışma ^^
» Yeni bir tanışma daha.