House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

--Sorular--

3 posters
YazarMesaj
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

En Belirgin Özelliği : Sessiz ve asosyal olmam ama bunlardan kurtuluyor gibiyim :D
Kediniz : Sharlot(Benim yaşlı ve bilge gözüken kahverengi kedim)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 89
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi:

--Sorular-- Empty
MesajKonu: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePerş. Eyl. 16, 2010 9:40 pm

Revirde geçirdiğim süre boyunca kabus dolu zamanlar yaşıyordum.Anıllar yeni kurduğum güçlü kaleye birbiri ardına çarparak yıkmışlardı.Yine o eski korkak çocuk oluvermiştim.Kafamde binlerce soru vardı.Revirden taburcu olduğum gün direk Nyx'in tapınağına gittim.Etrafta insanlar dolaşıyor ve soru soran gözlerle bana bakıyorlardı.Çünkü tapınağao kadar sinirli şekilde girmiştim ki adeta bağıracaktım.Nyx heykelinin önünde durdum ve konuşmaya başladım:
-Cevap istiyorum tanrıça.Kafamı kurcalayan sorular için cevaplar istiyorum.Niye bu kadar korkuyorum.Oysa bir hafta önce herşeyi geride bırakmıştım.Ben o eski çocuk değildim.Neden böyle oluyor.Yardım et bana.Çok zorlanıyorum.
Gözlerimden iki yaş damlası usulca yüzümde süzüldü ve çenemde birleşip yere düştüler.herkesin bana baktığını düşünüyordum.Arkamı döndüğümdeyse orada kimsenin olmadığını fark ettim.Herhalde dersler başlamıştı.Ee programdaki ilk ders edebiyat olunca problem olmuyordu.Devam ettim:
-Cevap ver tanrıça.Benim bu kadar problemim varken beni yeni bir derdin içine attın.Neden?Cevap ver.
Ama hiçbir şey olmamıştı.Hiçbir işe yaramamıştı bu.Elimi saçlarımın arasından geçirdim ve derin bir nefes aldım.Kimsenin bana cevap vereceğini düşünmüyodum.umutsuzca arkamı döndüm ve o an arkamda dikilen kişiyi gördüm.
Shika Yei Iva
Vampir Sosyolojisi Profesörü
Shika Yei Iva

En Belirgin Özelliği : Her zaman boynunda asılı duran siyah kanatlı kolye...
Kediniz : Saturday- tüylü, şişman ve mayışık bir kedi. Turuncu ve Siyah karışımı bir renkte:)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 88
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 3:07 pm

Nyx tapınağından nefret ediyordum ama içeriye sinirle giren çocuğu takip edip oraya yöneldim.
Çocuk Nyx heykelinin önünde bir şeyler söylüyordu. Biraz yaklaşınca neler söylediğini duydum.
''Cevap ver tanrıça.Benim bu kadar problemim varken beni yeni bir derdin içine attın.Neden?Cevap ver.''
Heykel mi cevap verecekti? Nyx onu takmazdı bile. İkisi arasında seçim yapsam kesinlikle heykeli seçerdim. En azından heykel söylediklerimi
dinlerdi. Çocuk birden arkasını döndü. Çaylağın yüzünü tanımıştım. Bu 5.Sınıf çaylaklardan Ace adında bir çocuktu.

'' O sana cevap veremez. Sadece dinler ve dinler. Sen konuşursun, o dinler .
Ama bir süre sonra onun dinlemediğini anlarsın.''
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

En Belirgin Özelliği : Sessiz ve asosyal olmam ama bunlardan kurtuluyor gibiyim :D

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 3:35 pm

-O sana cevap veremez. Sadece dinler ve dinler. Sen konuşursun, o dinler.Ama bir süre sonra onun dinlemediğini anlarsın.
Arkamdaki bir yüksek rahibeydi.Bir an panikle üstümü başımı düzelttim:
-Oh.Özür dilerim rahibem.Ben...ben...Kafam çok karışık.Buraya gelmeden önce hayatım cehennemden farksızdı.Buraya geldiğimde bir kuzgun saldırısına uğradım ve sonuç bu.Ben şansızın tekiyim.
"Kurgun"dediğim anda hafif irkilir gibi oldu.Sonra anlamadığım bir şekilde bana kızmadı:
-Merak etme.Burada birşeyler bulabileceğini sanmıyorum.Herkesin ilk günleri böyledir.Hoş kimse senin gibi kuzgun saldırısından kolay kolay kurtulamaz ya da kuzgun saldırısına uğramaz.Burada bu heykelden medet umman boş.
-Ben heykelden değil.heykelin benzediği kişiden cevap istiyorum.
-Yine de boşuna uğraşıyorsun çaylak Ace.
Öylece kalmıştım.İsmimi nereden biliyordu:
-İsmimi nereden biliyorsunuz?
Biraz daha yanıma yaklaştı:
-Ben insanların aklını okuyabilirim.
Ben öylece kalmışken bir kahkaha patlatı verdi:
-Şaka yaptım.Ben buradaki herkesin ismini bilirim.Dosyalarınız ilk benden geçer.
Bu rahibe biraz garipti ama bunu yüzüne söylemeyecektim...
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Kediniz : Saturday- tüylü, şişman ve mayışık bir kedi. Turuncu ve Siyah karışımı bir renkte:)

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 4:01 pm

Orada durmuş gülerken Nyx tapınağında durduğumu farkettim. Buraya ne koşulda olursa olsun pek girmezdim . Bana rahatsızlık verirdi.
'' Belki de sorunlarını seni gerçekten dinleyecek ve çözüm üretecek birine anlatmak istersin.'' dedim.
Ace yüzünde kurumakta olan yaşları sildi.
''Sizin kafanızı benim sorunlarımla doldurmak istemem.'' dedi ve saçlarını geriye attı.
''Ah, ben bir profesörüm ve her gün öyle çok kişinin sorununu dinliyorum ki, yani buna alışığım.'' dedim.

Bana bakıp gülümsedi.
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 4:19 pm

Rahibe bir anda gülmeyi kesti:
-Belki de sorunlarını seni gerçekten dinleyecek ve çözüm üretecek birine anlatmak istersin.
Kadının beni dinleyeceğini biliyordum ama sorunlarım ta çocukluğumda başlıyordu.Yani zamanını boşa harcayacaktım ve galiba bir rahibenin zamanı boşa harcanmazdı.Mahçup olmuş şekilde:
-Sizin kafanızı benim sorunlarımla doldurmak istemem.
-Ah, ben bir profesörüm ve her gün öyle çok kişinin sorununu dinliyorum ki, yani buna alışığım.
Bu iyi birşeydi.Güldüm.Çünkü gerçekten de bu rahatlamaya ihtiyacım vardı.Sonra birlikte kapıdan dışarı çıktık ve bir bank bulup oturduk.Ben başımdan geçenleri bir bir anlattım.Kimseyle düzgün arkadaşlık kuramamamı,okulda hep yenilen tarafta olduğumu,hiçbir zaman hocalarıma karşı alışkın olamadığımı ve bunlar yetmezmiş gibi bir de işaretlenmemi,sonra bilinçs,zce yola çıkışımı ve aracın bana çarpışını.Ardından ailemin bana değer vermediğini ve buraya kendi çabalarımla geldiğimi,ilk günümde de Amanda ile tanıştığımı ve kuzgunun bana saldırmasını anlattım.Hatta biraz fazlaya kaçtım ve dedemin bana verdiği kılıcı,bulunduğum ortamdaki eskiden olmuş olayları görebildiğimi ve ona aşkım Rose dan bahsettim.Bir süre şöyle bir düşündü ve devam etti…
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 8:57 pm

Çaylak öyle çok şey anlattı ki onun gece evindeki en sorunlu çocuk olduğunu düşünebilirdim.
'' Bunlara üzüldüm Ace, ama bardağın dolu tarafı da var. Mesela Rose'u seviyorsun ve aşk dünyadaki en iyi histir. Ayrıca işaretlenmeyi bir sorun olarak görme. Bu bir ayrıcalıktır. Bundan çok uzun zaman önce,
işaretlendiğimde, annem ve babam benden resmen kurtulurcasına beni buraya getirmişlerdi. İşaretimden nefret ederdim. Ama sonra bunun bir ayrıcalık olduğunu geç de olsa anladım.''
dedim.

Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePtsi Eyl. 20, 2010 3:44 pm

-Bunlara üzüldüm Ace, ama bardağın dolu tarafı da var. Mesela Rose'u seviyorsun ve aşk dünyadaki en iyi histir. Ayrıca işaretlenmeyi bir sorun olarak görme. Bu bir ayrıcalıktır. Bundan çok uzun zaman önce,
işaretlendiğimde, annem ve babam benden resmen kurtulurcasına beni buraya getirmişlerdi. İşaretimden nefret ederdim. Ama sonra bunun bir ayrıcalık olduğunu geç de olsa anladım.

Ayrıcalık mı. Böyle ayrıcalığın canı cehenneme diye düşündüm ama bir rahibenin yanında böyle konuşamazdım. Sonra aklıma bir fikir geldi ve konuşmaya başladım:
-Drakula mesela. O da mı ayrıcalıklıydı? İnsanlar onu kan emici bir iblis olarak görüyorlardı. Tamam biz yarasa olamıyor veya güneşe çıkabiliyoruz ama aynı şey bizdede geçerli. Herhangi bir cani ölüm vakasında ilk sizin kapınıza dayanmıyorlar mı?
Cevap vermesini bekledim ama düşünüyordu. Beni bertaraf edecek bir cevap arıyordu. Aslında böyle bir cevabı gerçekten istiyordum. Beni kendime getirecek tek şey buydu çünkü. Hem ben buraya cevap almak için gelmemişmiydim. Düşüncesini yarıda böldüm:
-Haklıyım değil mi? Hepimizi bir canavar olarak görüyorlar. O zaman bunun neresi ayrıcalık?
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePaz Eyl. 26, 2010 4:43 pm

-Haklıyım değil mi? Hepimizi bir canavar olarak görüyorlar. O zaman bunun neresi ayrıcalık?
Ayağa fırladım ve elimi çırptım.
'' Evet! İşte ayrıcalığımız bu! Biz onlardan daha yüceyiz ve bizden korkuyorlar!''
Bu beklenmedik tepkime boş gözlerle bakıyordu. Tek kaşını kaldırdı, beni garip bulmuştu belliki.
Konuşmaya devam ettim.
'' Bizi canavar gibi görüyorlar ve korkuyorlar. Buna gülesim geliyor çünkü şu ağır güreşçiler bize bir yumruk savursa bizi yere devirebilir ama onlar bunu bilmiyor1''
Bir kahkaha patlattım. Neden bu kadar çok uyumuştum sanki??
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 7:39 pm

Bizi canavar gibi görüyorlar ve korkuyorlar. Buna gülesim geliyor çünkü şu ağır güreşçiler bize bir yumruk savursa bizi yere devirebilir ama onlar bunu bilmiyor
Bu doğru olabilirdi ama içten içe buna inanmak istemiyordum. Şimdi neyin ne olduğunu daha iyi biliyordum. Geri dönmek ve hatalarımı telafi etmek istiyordum; yeni bir hayata başlamak değil. Rahibeye döndüm. Gerçekten de iyi bir insana benziyordu, ona güvenebilirdim ama o Nyx'in rahibesiydi. Beni yeni bir hayatın ortasına öylece atan kişinin rahibesiydi. Kafamı ellerimin aarasına aldım:
-Bazen neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyorum. Hayat bana hiç ama hiç adil davranmadı. Şimdi yeni bir hayatım var. Bir odam, eşyalarım, okulum, arkadaşlarım var. Kedimin bile gelmesine izin verdiler. Peki ben niye bu kadar sinirliyim. İçimdeki bu kin kime, neden?
Tam ağlayacaktım ki kendimi tuttum. Burayı sevmiştim. Sadece kitaplarda okuduğum şeyler buradaydı ve bir hafta içerisinde adrenalin patlaması yaşamıştım. Tabi sonra revire kaldırıldım. Ve o revirde geçirdiğim her gün eski, sefil Ace oldum. Ama tek fark artık o kadar güçsüz değilim. Ayaklarım yere basıyor ve herşeyin farkındayım.
Bir süre böyle düşünürken rahibenin dost elini omzum da hissettim...
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePaz Ekim 03, 2010 6:21 pm

Bazen neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyorum. Hayat bana hiç ama hiç adil davranmadı. Şimdi yeni bir hayatım var. Bir odam, eşyalarım, okulum, arkadaşlarım var. Kedimin bile gelmesine izin verdiler. Peki ben niye bu kadar sinirliyim. İçimdeki bu kin kime, neden?
Bu asi çaylağın başına gelen olaylar öyle hızla gelişmişti ki bardağı taşırmıştı.
Sen sinirli değilsin, içinde kin falan da yok, bunlara inanıyorsan belki de Nyx'la iletişime geçemiyorsun demektir. Bunun ne demek olduğunu biliyor musun? Sen Nyx'ın tarafında değilsin. Öyle misin?
Sorusuna soruyla cevap vermem onu şaşırtmıştı ki gözlerini iri iri açtı. Bana garip bir bakış fırlatıp konuşmaya başladı.
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 6:25 pm

-Sen sinirli değilsin, içinde kin falan da yok, bunlara inanıyorsan belki de Nyx'la iletişime geçemiyorsun demektir. Bunun ne demek olduğunu biliyor musun? Sen Nyx'ın tarafında değilsin. Öyle misin?
Nyx'in tarafında olmak... Başka kim vardı ki. Bu cevap beni baya şaşırtmıştı. Sinirliydi. Bana adeta kızmıştı. Gözlerinin içine bakarak konuşmaya başladım:
-Bİlmiyorum. Bu durumum belkide revirde aldığım narkozun sonucudur ama Nyx ile iletişim kuramamak da neyin nesi? Nyx bana eskiyi görebilme yeteneğini verdi. Bu bir iletişim sayımaz mı? Ayrıca başka ne tarafı var ki. Buradaki herkes Nyx taraftarı gibi. Siz bile onun verdikleriyle buradasınız. Bana dememiş miydiniz, bu işaret olayı sonunda aileniz sizi direk buraya yolladı diye. Sonra da bunun aslında iyi bir şey olduğunu, burada yeni bir hayata başladığınızı söylediniz. Tanrı aşkına biraz olsun beni anlamanızı beklerdim. Sizde bu duruma düşmediniz mi? Ama şimdi Nyx'i bana karşı savunabiliyorsunuz. Hoş,benim cevabım "Hayır, Nyx' i sevmiyorum" olsa beni buradan yollayacak olan siz değil misiniz? Fark etmiyor musunuz? Burası Nyx' in; Bizim değil. O ne isterse o oluyor. Sizin de hiç itiraz ettiğiniz yok.
İki dakika soluklanmak için durdum ve bir hata yaptığımı düşündüm ve düzeltme ihtiyacı duydum:
-Üzgünüm. Biraz sert çıkmış olabilirim. Sadece beni anlamanızı ve bana yol göstermenizi istiyorum ama Nyx'ten başka yol yok gibi gözüküyor.
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 7:03 pm

-Üzgünüm. Biraz sert çıkmış olabilirim. Sadece beni anlamanızı ve bana yol göstermenizi istiyorum ama Nyx'ten başka yol yok gibi gözüküyor.
Bu çaylak herşeyden bi haber gibi gözüküyordu.
Tabii ki Nyx'tan başka yollar da var!
Öyle hiddetlenmiştim ki kısık gözlerim adeta kocaman olmuştu ve suratımda tehlikeli bir görüntü olduğunu tahmin edip gülümsedim. Sinirlenmiştim, benim kraliçesi olduğum tarafın bilinmemesi beni gerçekten kızdırmıştı.
Ace şaşkın şaşkın suratıma baktı.
Karanlık taraf. Eğer Nyx'ın yolundan saparsan bunu saygıyla kabul ederim çaylak. Bu senin seçimin.
Başını ellerinin arasına aldı ve düşünüyormuş gibi bir görüntü çizdi.
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 7:16 pm

-Karanlık taraf. Eğer Nyx'ın yolundan saparsan bunu saygıyla kabul ederim çaylak. Bu senin seçimin.
Tanrım, doğru. Bir iyi taraf varsa(Hoş ne kadar iyi olur orası bilinmez), bir de kötü taraf olmalıydı. Gerçekten var mıydı? Peki lideri kimdi? Peki ben niye onları hiç görmemiştim. Hoş okuldaki ikinci haftam ve ben birinci haftamı bir kuzgun tarafından revirde geçirmiştim ama yine de görmem gerekirdi... Tamam, bu bana uyardı işte. Ağzımı açtım ama teredütle kapattım. Tabii ya. O bir profesördü ve burasıda Nyx'in okuluydu. Karanlık tarafı seçtiğimi anlarsa beni direk şutlayacağına emindim. Hemen rol yeteneğimi devreye soktum:
-Hayır, sanmıyorum. Şimdi düşünüyorum da, bu kadar olanak varken Nyx iyi biri olsa gerek. Onu anlamak için çabalasam daha iyi.
İyi bir rol yaptığımı biliyordum ama o kadar sözden sonra bu çok tutarsız kalmıştı...
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 7:09 pm

-Hayır, sanmıyorum. Şimdi düşünüyorum da, bu kadar olanak varken Nyx iyi biri olsa gerek.
Onu anlamak için çabalasam daha iyi.

Lanet olsun! Bu sefer çok çok yaklaşmıştım!
- Yalan söylediğini biliyorum Ace.
Belki de sadece kabullenmeye çalışıyorsun ama ışık herzaman iyilik
demek değildir. Gerçekten...Seni anlarım. Burası özgür bir ülke...
Ace Skym
5. Sınıf Çaylak
5. Sınıf Çaylak
Ace Skym

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 5:08 pm

- Yalan söylediğini biliyorum Ace.
O kadar da iyi rol yapmıştım ama profesör çoktan yaptığım seçimin farkındaydı. Konuşmasına devam etti:
- Belki de sadece kabullenmeye çalışıyorsun ama ışık herzaman iyilik
demek değildir. Gerçekten...Seni anlarım. Burası özgür bir ülke...
Doğruyu söyleyip söylemediğini anlayamıyordum. Bu sefer farklıydı. Kaçamazdım veya saklamnamazdım. Yüzleşmeli ve gerekeni yapmalıydım:
- Evet, karanlık tarafı istiyorum. Lanet olsun ama doğru bir seçim mi yapıyorum, bilmiyorum. Sadece... İçimdekileri anlamıyorum...
O sırada kafama dank etti. Bu profesör karanlık hakkında çok şey biliyordu. Neden benimle bu kadar uğraşıyordu ki? Aklıma gelen ilk soruyu sordum:
- Afedersiniz ama karanlık tarafla bu kadar bilgiyi nereden biliyorsunuz?
Arianna Lucy Warren
Modaretör / 6.Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Modaretör / 6.Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Arianna Lucy Warren

En Belirgin Özelliği : Çok tatlı bi kızım herkes beni çok sever :)Ama sinirlendiğimdede kimse benim yanımda durmak istemez.
Kediniz : LariWa :) ah seni şımarık kedi .d

Rpg Gücü

--Sorular-- Empty
MesajKonu: Geri: --Sorular--   --Sorular-- I_icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 5:27 pm

1 aydır cevap verilmediği için konu KİLİT!

--Sorular--
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Manga - Cevapsız Sorular