House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karanlığın ve ışığın buluştuğu yerde, elbet kan dökülecektir. Savaşın kapıları sana açıldı, gecenin sesini dinle ve yüreğindeki zarlarla oyna. Doğru yolu bulacaksın...

AnasayfaHouse Of NightLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tuhaf bir gece

3 posters
YazarMesaj
Johanna Rachelle Morgan
4. Sınıf Çaylak / Karanlık Kız
Johanna Rachelle Morgan

En Belirgin Özelliği : Maceracı olması, kararlılığı ve özel gücünden de belli olduğu gibi yazmayı çok sevmesi..
Kediniz : Tera.. Benim beyaz, yumuşacık tüylü, şımarık kedim (:

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 96
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi: +0

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 9:21 pm

Gece evinde karışıklıklar meydana gelmeye başlamıştı. Bu durum gece evindeki dengeleri bozuyor, herkesin kafasını karıştırıyordu. Artık okulda bölünmeler gözle görülür bir biçimdeydi. Bütün çaylaklar bu durumdan şikayetçi, ne yapacağını bilemez bir durumdaydı. Çaylaklar hatta profesörler neyin doğru neyin yanlış olduğundan emin değildi. Tam da bu sıralardaokula Şikago gece evinenden Aurnia adında işaretleri tamamlanmış bir kız gönderildi. Johanna Aurnia ile iyi anlaşıyor ve o kızın iyi biri olduğunun farkındaydı. Fakat Aurnia okulda ilk önce kötü diye tanınmış ve kafaları iyice karıştırmıştı. Ama artık herkes onun iyi olduğunu biliyordu. Johanna odasında yatağının üzerine oturmuş, dizlerini kendine doğru çekmiş ve bunları düşünüyordu. Kafası iyice karışmıştı. Kimin iyi kimin kötü olduğu belli değildi. En önemlisi de bu aralar gece evi büyük tehlike altındaydı.
Johanna odasında bunları düşünmekten sıkılıp üzerine en sevdiği kot şartunu ve kırmızı badisini giydi ve odasından ayrıldı. Nereye gittiğini kendisi bile bilmiyordu. Sadece biraz temiz havaya ihtiyacı vardı. Merdivenlerden sakince indi ve bahçede dolaşmaya başladı. Bir süre sonra etrafına bakındığına korulukların oraya geldiğini fark etti. Biraz yürümekten vazgeçtive çimenlerin üzerine oturdu. Oradaki bir ağaca yaslanıp yıldızları seyretmeye başladı. Bu gece etrafın daha karanlık olduğunu ve yıldızların o kadar çok parlamadığını fark etti. Bunun üzerine kısa bir iç çekip umarım bunun bir sebebi yoktur diye düşündü. Bu sırada arka taraftan birinin geldiğini fark etti. Johanna ayak sesini duyunca irkildi ve arkaya doğru bakmaya başladı..
Shika Yei Iva
Vampir Sosyolojisi Profesörü
Shika Yei Iva

En Belirgin Özelliği : Her zaman boynunda asılı duran siyah kanatlı kolye...
Kediniz : Saturday- tüylü, şişman ve mayışık bir kedi. Turuncu ve Siyah karışımı bir renkte:)

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 88

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 9:48 pm

Rose korulukta dolaşıyordu. Gözlerini kapamıştı, ayakları onu nereye götürürse oraya gidecekti. Toprağın kokusunu içine çekti. Uzun zamandır korulukta böyle gezmemişti. Yalnız olduğunu sanıyordu. Şarkı söylemeye başladı.
'' And I will always love you huu hu, will always love y-'' şarkısını yarıda kesmişti çünkü karşısında Rachelle duruyordu ve Rose'un gözlerine muzip muzip bakıyordu. İkisi birden gülmeye başladılar.
'' Pekala Rachelle, bunu kimseye anlatmayacağına söz vermeni istiyorum, bu bizim küçük sırrımız olacak.'' Herkes ona Johanna derdi. Sadece Rose ona Rachelle derdi ve de annesi...
'' Kimseye söylemeyeceğim efendim.'' dedi Johanna telaşla, bir yandan suratını eliyle yelpazeliyordu.
'' Ee burada ne yapıyorsun?'' Rose sessizliği bozmuştu.
''Bilmiyorum, öylesine geldim.''
'' Ben de.''
'' Profesör Tyler, gece evinde neler oluyor?'' Johanna Rose'u çok severdi ve güvenirdi ama yanlış öğretmeni seçmişti.
'' Birşey olduğu yok Rachelle, siz çaylaklar her şeyi kafanızda yaratıp sorun ediyorsunuz.'' Johanna, Rose'un tepkisine şaşırmıştı.

Johanna Rachelle Morgan
Johanna Rachelle Morgan

En Belirgin Özelliği : Maceracı olması, kararlılığı ve özel gücünden de belli olduğu gibi yazmayı çok sevmesi..

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 10:30 pm

Jo bir süre sonra merak edip '' Profesör Tyler, gece evinde neler oluyor?'' diye sordu.
Rose ' Birşey olduğu yok Rachelle, siz çaylaklar her şeyi kafanızda yaratıp sorun ediyorsunuz.'' diyerek cevap vermesine Jo çok şaşırmıştı. Böyle bir cevap beklemiyordu. Kendisi de birşeylerin döndüğünün farkındaydı. Buna kimse hayır diyemezdi. Gece evi bu zamana kadar yaşamadığı değişiklikleri yaşıyordu ve bu değişikliklerin bir sebebi olmalıydı.
Jo Rose'u ilk geldiği zamanlar çok severdi fakat artık onda kötü bir şeylerin olduğunun farkındaydı. Artık Rose'a olan güveni yavaş yavaş sarsılıyordu ama bunu Rose'a belli etmiyor ilk zamanlar ne kadar yakınlarsa o yakınlıkta davranıyordu. Ama artık ona inanmadığını belli etme zamanı gelmişti.
"Bence okulda birşeyler oluyor profesör Tyler. Bilirsiniz kimsenin sözüne inanmam kolay kolay, kanmam kimseye. Ama artık bende bu okulda birşeyler döndüğünün farkındayım diğer çaylaklar gibi." dedi Jo.
Bu verdiği tepkiye çok şaşırmıştı Rose. Jo'nun iyi tarafta olduğunu bilsede rağmen kendisine hala güvendiğini sanıyordu. Ama bu sözlerinden sonra emin olamıyordu Jo'nun kendisine güvenip güvenmemesine. Aslında Rose bunu pek önemsemezdi çünkü gerçeği kendiside biliyordu ve kendisini herkesten güçlü görüyordu. Ama aralarında belirgin olmasa da bir bağ vardı. Jo'nun da bir gün karanlık tarafa geçeceğini düşünüyordu. Böyle olmama durumu Rose da hayal kırıklığı yaratmasına rağmen bu durumu yüzüne yansıtmadan "Rachelle evet bazı olmayan olaylar başımıza geliyor ama bunu siz daha da çok abartıyorsunuz. Kötü birşeyin olduğu falan yok." dedi.
Jo artık bu durumdan çok sıkılmıştı. Olanlara rağmen kötü birşey yok denmesi dahada çok sıkıyordu. Jo henüz birşey olmasa da bu durumun iyi olmadığını hissediyordu. Fakat Rose'un daha da çok üstüne gitmek istemiyordu. Bunun üzerine " Tamam Profesör Tyler. Dediğiniz gibi olsun. Ama ben bu aralar pekte iyi olayların başımıza gelceğini düşünmüyorum. " dedi ve sustu. Rose bir an şaşırsa da yüzü yine donuk halini aldı ve konuşmaya başladı.
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Kediniz : Saturday- tüylü, şişman ve mayışık bir kedi. Turuncu ve Siyah karışımı bir renkte:)

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 10:03 am

'' İleride neler olacağını göreceğiz Rachelle.'' Rose doğru kelimeleri kullanamamıştı.
'' Siz biliyor musunuz?'' Jo Rose'un cümlesinden bir anlam çıkarmıştı. Rose burnunu havaya dikti. Saçlarını savurdu. Kısacası huysuzca kıpırdandı. Gözlerini kaçırdı ve konuşmaya başladı..
'' Hayır Rachelle, ama her ne olursa ben hepinizi koruyacağım.'' Jo, Rose'un söylediklerine inanmış mıydı? Başını iki yana salladı ve gülümsedi, konuşmaya başladığında Rose'a sıcak davranmaya çalışıyordu.
'' Sizi de Nyx korusun Profesör Tyler.'' Rose suratını ekşitmişti. Jo anlayamadı, yüzündeki gülücük soldu. Rachelle'nin tek düşündüğü şey şuydu;
Nyx mı? Nyx ona yüz çevirmişti, zaten şu anda onun korunması gerekmiyordu, yerin altındaki onu koruyordu.
Goo Hye Sun
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak
Goo Hye Sun

En Belirgin Özelliği : bakana göre değişir :)
Kediniz : pufuduk :D :D

Rpg Gücü
Rp Puanı Rp Puanı: 100

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 3:50 pm

Koruluk çok huzurluydu. Hye sakin ve sessiz yerlerde düşünme fırsatı bulabilirdi. Hayatı güzeldi fakat okuldaki sorunlar, daha doğrusu öğrencilerin sorunların olduğunu söyleyerek endişelenmesi Hye unda kafasını karıştırmıştı. Sessizce yürümeye başladı. İlerde iki kişinin konuştuğunu gördü. Tam arkasını dönüp gidecekken konunun tam da onun kafasını kurcalayan şeyle alakalı olduğunu anladı. Gizli gizli birilerini dinlemekten hoşlanmadığı için yanlarına gidip kendini tanıtmaya karar verdi. Adımlarını sıklaştırdı. Yaklaştıkça ortamın gerginliği onu da sarıyordu. Ortamı yumuşatmak için yüzüne sıcacık gülümsemesini büründü.Yaklaştıkça kalbinin daha hızlı çarptığını hissediyordu, yanlış birley yapmaktan oldukça korkmuş gibiydi. Ama kararlıydı, hem sorularına cevap bulmak hem de bu gergin ortamı yumuşatmak istiyordu. Bunu içgüdüsel olarak yapacaktı
-şey.. merhaba. Ben Goo Hye Sun... Konuşmanızı duydum. Gizli gizli dinlemek istemediğim içinde yanınıza geldim. Lütfen beni affedin.
İkili şaşırmış gibi yeni gelene baktılar. Gülümsemesi ve açık sözlülüğünden etkilenmişlerdi fakat bu durum pek de alışık oldukları birşey değildi.
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 4:19 pm

''şey.. merhaba. Ben Goo Hye Sun... Konuşmanızı duydum. Gizli gizli dinlemek istemediğim içinde yanınıza geldim. Lütfen beni affedin.''
Rose Goo'yu tanıyordu ama garip bir kız olduğunu düşünüyordu.
'' Seni tanıyorum çaylak, zaten önemli bir şey konuşmuyorduk.'' Rose söylediklerine kendi dahi inanmıyordu.
Öyle ki Jo'nun gözlerine bakmaktan kaçıyordu.
'' Sen de gece evinde bir şeyler olduğunu mu düşünüyorsun?'' Rose'un sorusu Goo'yu şaşırtmıştı.
'' Ne tür şeyler?'' Goo anlamıştı ama emin olmak istiyordu.
'' Karanlık şeyler.'' dedi Jo.
Goo Hye Sun
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak
Goo Hye Sun

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 4:27 pm

"Karanlık şeyler"
Hye böyle bir yanıt beklemiyordu. Ama sakinliğini korudu.
"sanırım koruma içgüdülerim bana bir şeyler olabileceğini ve tedbirli davranmam gerektiğini söylüyor. Fakat gözle görünen bir değişikliğe şahit olduğumu söyleyemem. Açıkçası bu konu kafamı son günlerde en çok kurcalayan şey. Bir çözüm yolu bulmak isterdim.
uzun bir süre kimse ses çıkarmadı. Hye hala karşısındaki ikiliye bakıyordu. Sanki onlardan birşey öğrenebilirdi. Aklında ki soru işaretini onların silmesini umuyordu. Mücadele söz konusu olduğunda rahatlıkla ortaya atılabilirdi. Fakat şu anda ne konu belliydi, ne de net bir düşman vardı.. sadece söylentiler ve akıllara kazınmış soru işaretleri..
Johanna Rachelle Morgan
Johanna Rachelle Morgan

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 8:37 pm

Jo hiç birşeyden emin değildi. Aklında bir sürü cevaplanamayan sorularla doluydu. Aklını toparlamak için Profesör Tyler ile konuşmak istiyordu ama şimdi bu konuşma onun kafasını daha da çok karıştırmıştı. Tyler'ın söylediği sözler onun ne olduğundan haberi varmış gibiydi. Jo konuşma ilerledikçe profesör Tyler'dan soğuyordu.
Birde şu yeni kız Hye gelmişti. Onu ilk defa şimdi görüyodu. Yeni olmalı diye düşündü. Ardından Jo Hye ve prfesör Tyler'ın konuşmasını dinlemeye başladı. Sadece dinlerse daha iyi birşeyler fark edebileceğini umuyordu. Fakat Hye'nin kafası da diğer bütün çaylakların ki gibi karışıktı. O da ne düşüneceğini şaşırmış ama tuhaflık olduğunun farkındaydı.
Jo'nun aklına birden Hye gelmeden önce profesör Tyler ile olan konusmasında Nyx'in adı geçtiğinde Tyler'ın yüzünün buruştuğunu hatırladı. Jo bunun üzerine "Profesör Tyler bişey sorucam. Hye gelmeden önce ben Nyxten bahsettiğimde yüzünüz buruşmuştu ve o konuşmadan beri bana bakmıyorsunuz. Bunun sebebi ne? Yani neden Nyx'in adı geçince yüzünüz buruştu?" dedi. Jo bile kurduğu uzun cümleyi toparlamakta güçlük çekmişti. Jo bu sözü söyledikten sonra Hye'nin ve profesörün kendisine baktığını fark etti. Bunun üzerine Jo meraklı gözlerle profesör Tyler'a baktı ve yanıtı merakla beklemeye başladı..
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 9:02 pm

Bu çaylak neler söylüyordu böyle?
'' Aslına bakarsanız çaylaklarım, Nyx bana sırt çevirdi ama ben hala ona bağlıyım.'' Jo Rose'a inanmıyordu.
'' O mu size sırt çevirdi yoksa siz mi ona?''
'' Ne demek istiyorsun Rachelle? Tabiki de o bana sırt çevirdi. Sizin de temkinli olmanız lazım. Her an benim durumuma düşebilirsiniz.'' Rose'un gözleri dört dönüyordu. Bu çok belliydi ki, Rose çaylaklara açık açık tarafınızı değiştirin diyordu. Jo'nun artık hiç kuşkusu kalmamıştı.
Johanna Rachelle Morgan
Johanna Rachelle Morgan

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 9:13 pm

'' Ne demek istiyorsun Rachelle? Tabiki de o bana sırt çevirdi. Sizin de temkinli olmanız lazım. Her an benim durumuma düşebilirsiniz.'' dedi profesör Tyler. Artık Jo'nun hiç bir şüphesi kalmamıştı.Profesör Tyler'ın kötü olduğundan emin gibiydi. Çünkü Nyx'in kimseye kolay kolay sırt çevirmeyeceğine emindi. Jo profesör Tyler'dan bunları duyunca hiç şaşırmamıştı çünkü böyle birşey bekliyordu ve beklediği de olmuştu. Bir an yanlarında Hye'nin de olduğunu hatırladı ve ona baktı. O Jo'nun tam tersine çok şaşırmııştı ve duyduklarına inanamıyormuş gibi bir hali vardı.
Jo aklındaki tüm düşünceleri susturmak için gözlerini bir kaç saniyeliğine kapattı ve açtığında "Peki profesör Tyler yani siz şimdi kötü müsünüz? Nasıl diyebilirim ki yani Nyx'e inanmıyor musunuz?" diye sordu. Aslında bunun cevabını çok iyi biliyordu ama bunu ondan duymak istiyordu. Çünkü Rose'un kötü biri olduğuna inanmak istemiyordu.
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 9:26 pm

Rose kocaman bir kahkaha attı.
'' Kötü olsaydım bir yüksek rahibe olur muydum? Ayrıca da Nyx'a inanıyorum, tabikide....'' Rose konuşuyordu ama hiç inandırıcı değildi.
'' Peki bizden taraf değiştirmemizi mi istiyorsunuz?'' dedi Jo.
'' Hayır Jo, sadece benim başıma gelen sizin başınıza da gelirse üzülmemeniz gerektiğini söylüyorum. Konu kapanmıştır!'' Rose'un sesi git gide yükselmişti.
'' Sun, saat kaç?'' Olaylara karışmadan izleyen ve sesi hiç çıkmayan Goo, soyadını duyunca irkildi. Kolunda saati yoktu. Cepteliri karıştırdı.
'' Üzgünüm Tyler, saatim yok.''
'' Ppeki senin var mı Morgan?'' Jo'nun gözleri kısılmıştı.
'' Evet, evet var...''
Johanna Rachelle Morgan
Johanna Rachelle Morgan

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 9:56 pm

Jo söylediklerine inanmıyordu. Hiç inandırıcı da gelmiyordu zaten. Jo yavaş yavaş birşeyler anlamaya başlamıştı. En azından yüksek rahibe hakkındaki kuşkularının doğru olduğunu. Rose konuyu kapatmak için gitgide sesini yükseltiyor, konuyu değiştiriyordu. Ve başarılı da olmuşa benziyordu. Çünkü Jo'nun yüksek rahibeye karşı gelme gibi bi durum söz konusu değildi.
Rose konu kapandı dedi ve yanımızda sessizce duran Hye'ye saat kaç diye sordu. Hye bunun üzerine ceplerini kurcaladı ve '' Üzgünüm Tyler, saatim yok.'' diye cevap verdi.
Bunun üzerine Rose Jo'ya döndü ve "Pek senin var mı Morgan?" diye sordu. Rose Jo'ya sesini pek yüksek çıkartmamasına rağmen Jo gözlerini kısarak Rose'a baktı ve "Evet, evet var.." dedi. Rose hiç bir zaman Jo'ya Morgan demezdi. Sadece Jo bir kere dediğini hatırlıyordu. O zamanda Jo'ya çok kızmıştı. Jo Rose'u daha fazla kızdırmak istememesine rağmen sinirleri çok bozulmuştu ve bir tartışma çıksa tartışabilcek konumdaydı. Jo şuan sadece Loquisha'nın yanında olmak istiyordu. Loquisha ile çok iyi anlaşırlardı ve birbirlerinin yanında çok mutlu,huzurlu olurlardı. Ve şuan Jo'nun o huzura ihtiyacı vardı.
Kısa bir sessizliğin ardından Rose daha sakin bir sesle " Saat kaç Rachelle?" dedi.
Bunun üzerine Jo da sakin bir ses ile " Sabah saat 5'e geliyor profesör Tyler." dedi. Artık Jo odasına gitmek ve bu olanları sakin kafayla düşünmek istiyordu. Ancak Rose ile bir daha bu konu hakkında konuşma şansı olup olmadığını bilmediği için ordan ayrılmak yerine sessizce beklemeye başladı. Etrafta tam sessizlik hakimken Rose konuşmaya başladı..
Shika Yei Iva
Shika Yei Iva

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 10:12 pm

'' Biraz uyku bozulan sinirlere çok iyi gelir Rachelle.'' dedi ve suratına sımsıcak bir gülücük yerleştirdi. Eski haline dönmüştü. Jo saçlarını geriye savurdu ve o da gülümsedi. Rose Jo'nun yanına doğru ilerledi ve ona sarıldı. Jo önce tereddüt etti ama sonra o da sarıldı. Rose'u seviyordu, bugün gözünde soğumuştu ama bu duyguyu kafasının içine kazımıştı işte. Rose;
'' İyi geceler Rachelle.'' dedi ve Goo'nun yanına gitti.
'' Sanada iyi uykular Goo.'' dedi ve ona da sarıldı. Gitmek için arkasını döndü. Jo da yatakhanelere doğru yönelmişken arkasından bir ses duydu.
'' Onda ters bir şeyler var.'' Bu Goo'dan başkası değildi.
Goo Hye Sun
4.Sınıf Çaylak
4.Sınıf Çaylak
Goo Hye Sun

Rpg Gücü

Tuhaf bir gece Empty
MesajKonu: Geri: Tuhaf bir gece   Tuhaf bir gece I_icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 1:38 am

Duyması için sesli söylemişti. İrkildiğini anlayınca amacına ulaştığını fark etti. Kimsenin arkasından konuşmak istemediği için düşmanı bile olsa aklından geçenleri söylerdi. Yine de bu düşünceler gerçek miydi o da bilmiyordu. Ters birşeyler vardı. Nyx i tanıyordu. Ona kordeyken çok yardım etmişti, onu seviyordu. Fakat duydukları... kimseye karşı bunu koz olarak kullanamazdı, bu gün duyduklarını unutacaktı. Erdemli olması gerekiyordu, başkasının arkasından solap çevirmesi değil.. İki konuşmacı da onu yanıltıyor gibiydi. Bi tartışmada aşla bi haklı bi haksız olmaz.. iki tarafında kendine has halılıkları verdı. Hye un yapması gerekense bu dialogdan doğruları cımbızla çekmekti. Bu ise göründüğünden daha zordu. Bir ağaca yaslandı ve ikilinin ayrılmasını izledi. Bağdaş kurup oturdu. Düşünceler kafasını kemiriyordu. Ne olacağıysa henüz kesin değildi..

Tuhaf bir gece
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gece evinde ilk gün, yoksa gece mi demeliym?
» Gece gece bana ilham gelirse...
» Tuhaf gelen bir his..
» 1.Gece Evi Kanunları
» Gece Evi 12 Kitap